Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bodza szörp kérdés? 4l vízhez...

Bodza szörp kérdés? 4l vízhez tettem 4 kg cukrot, melyik tartósítót használjam a nátrium benzoát vagy szalicilt?

Figyelt kérdés
Múlt évben nátrium benzoátot tettem ,és egy üveget kihagytam nem tettem bele ,nem romlott meg , kísérletezek vagy inkább tegyek tartósítót?
2011. máj. 25. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

ha 4 kiló cukrot teszel,ami szörnyen sok,akkor minek még tartósitó is?

Életemben nem tettem semmit se szörpbe, se lekvárba se lecsóba,se padlizsánkrémbe... soha nem romlott meg semmi.

Ennyi cukormellé nem kell semmi más.

2011. máj. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Csinálj főzős fajta bodzaszörpöt, és akkor tuti hogy tartósító nélkül sem romlik meg. A cukor meg a hő tartósít.
2011. máj. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Egyetértek az előttem szólókkal. És hozzáteszem, hogy a Na-benzoát enyhén rákkeltő, ha már használsz, akkor szalicilt.
2011. máj. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
A cukor az tényleg rengeteg ehhez a mennyiségű vízhez. Szalicilt szoktam tenni tartósítószerként.
2011. máj. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán elkeverődött benne a cukor?:))
2011. máj. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Soknak tűnik a 4 kg cukor a 4 l vízhez, de nem az. Így lesz jó szirupos, szörp állagú, és nem kell majd egy pohár szörp elkészítéséhez félig önteni a poharat vele, hogy íze is legyen. Én szoktam minden üvegbe egy késhegynyi szalicilt rakni, biztos, ami biztos. Kísérleteztem már én is, de volt, hogy néhány üveggel megromlott, amin nem volt tartósítószer, így inkább teszek bele egy leheletnyit.
2011. máj. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nettről vettem a receptet,olyat is olvastam hogy 8kg cukor és 4l víz, utolsó köszi ,jól mondod:)
2011. máj. 25. 10:22
 8/13 A kérdező kommentje:
olyan receptet is tudok ,hogy 3l víz 2kg cukor de a vizet fel kell forralni és a fel forrald a vizet akkor már sok elpárolog ,majdnem olyan arány mint nálam.
2011. máj. 25. 10:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Én szalicilt szoktam rakni bele.Még soha sem romlott meg pedig én hidegen rakom el.
2011. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Az én bodzaszörp-receptem (amit egy férfi talált ki, mert a hagyományos szörphöz túl kicsi volt a kamrája) pedig 5 l vízhez 10 kg cukorról szól. És így tényleg sűrű szörp lesz belőle, amit 1 a 10-hez kell higítani. Én Nátrium benzoátot szoktam bele tenni. Egész télen eláll, még sosem romlott meg.
2011. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!