Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit keres a tea a szalonna...

Mit keres a tea a szalonna mellett? Honnan ered a teaszalonna kifejezés? Angolul mit mondanak rá vajon?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Mivel angol területen a szalonna kevésbé elterjedt, nekik kevesebb szavuk van rá (személy szerint én se ismerem a különböző típusokat). Amit mi szalonnának hívunk, az angolul pork belly.
2015. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem hallottam tea szalonnáról.
2015. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy tudom, a zsírosabb szalonnákat hívják így. Az angolszalonnát. Mivel az angolokat rendre összefüggésbe hozzák a teával, lehet, hogy emiatt nevezik így. :D De nem ismerek erről hiteles háttérinfót. Mindenesetre lehet szalonnázáshoz is teát inni. :D
2015. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"teaszalonna

A sertés lebőrözött vagy bőrrel borított, véres szúrásrészektől és mirigyektől megtisztított, általában porcos részektől mentes, a test különböző tájairól származó, jellegzetes alakúra formázott, elzsírosodott bőr alatti kötőszövete, amely önmagában vagy húsréteggel együtt különböző technológiai folyamatok (sózás, pácolás, füstölés, főzés vagy ezek kombinációja, esetenként kiegészítő műveletek) eredményeként válik étkezési szalonnafélévé. "

2015. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

A tea- elötag régebben a legjobb minöséget jelentette.


Akkoriban a tea igen drága és különleges ital volt, ezért a délutáni teázáshoz csak az extra jó minöségü élelmiszereket használták.


Pl. teavaj, teatojás - de ez nem az, amibe a teát teszik, hanem a teázáskor fogyasztott fött/sült tojás, meg a teaszalonna is idetartozik.

2015. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak: nem az volt a kérdés, hogy a sertésipar terminológiája szerint MIT hívnak teaszalonnának, hanem hogy MIÉRT hívják a teaszalonnát, TEA-szalonnának.
2015. jan. 10. 08:54
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak: köszönöm! igen, a teavaj kapcsán tudtam erről a minőségi összefüggésről, de nem gondoltam volna, hogy a szalonna kapcsán is ez áll a háttérben. Mindenesetre el tudom képzelni, hogy így van, de azért megkérdezném van-e valamilyen forrás az info-ra?

Teavaj: [link]

2015. jan. 10. 08:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös vagyok: forrást nem tudok konkrétan megnevezni, mert régen olvastam egy szakácskönyvben, ami még az elsö világháború elött jelent meg, de sajnos nem jegyeztem meg sem a szerzöjét, sem a címét.


A lényeg, hogy a fejezetben, ami a teázásról szól, írták, hogy hogyan kell a teát jól elkészíteni (és nem fözni, ahogy akkoriban sokan tették tudatlanságból) és hogy a teázáshoz mi mindent lehet uzsonnaként - mert a teázás akkoriban nem csak teaivást, hanem egy közti étkezést is jelentett - felszolgálni.

Ott említette a szerzö, hogy ehhez csak a legjobb "tea"minöségü élelmiszereket ajánlott adni ehhez a "nemes italhoz". (Ez így volt benne, és nekem akkoriban nagyon tetszett a kifejezés). Fel volt sorolva több minden, többek közt a vaj, tojás, szalonna, tejszín, citrom is - de ezek többségét idöközben nem használják, mint megnevezést.


Ennél pontosabb megnevezést nem tudok adni, de hátha ez is segít neked valamennyit.

2015. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!