Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A Japánok a zöld teát (Green...

A Japánok a zöld teát (Green tea) hogy isszák? Rendeltem filtereset japánból, talán nem az igazi, de kezdetnek jó ez is. Azt hogy készítsem el? Iszik/ivott valaki japán zöld teát?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én egész nap a japánok egyik alapteáját iszom, igaz felesleges Japánból rendelni, itthon is lehet kapni, japán termék, kukicha (vagy bancha szár) tea a neve. Rá van írva, hogy hogyan kell megcsinálni, kb ezer Ft egy doboz, ami hónapokig is kitart.
2015. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én eredeti japán Milk-tee-t iszom, jobb, mint a kávé!
2015. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Esetleg a dobozáról tudnál fotót küldeni? Vagy a leírásról? :)

Már megrendeltem, és valószínűleg japánul lesz ráírva az elkészítés. Amúgy azt hallottam, hogy a japán teák egészségesek. Te, mint fogyasztó, mit gondolsz erről? :)

Bocsi, hogy ilyen riporteresre sikeredett.


#2

Én is rendeltem Milk tea-t Szeptember körül, de én az instant verziót. A fekete tea(mivel a milk tea is abból van ha jól tudom) miatt gondolom jobb, mint a kávé, viszont az instant verzióban nem tudom, hogy mennyi koffein tartalom van, de volt mikor éjszakás műszak közben megittam egyet és éber lettem.. :D De lehet, hogy azért, mert akkor még nem igazán szerettem. Most már megiszom, mert ízlik, eleinte fura volt.

2015. jan. 15. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Mivel én eleve japán ételeket eszek, természetesen ezt gondolom a legegészségesebbnek, de az is kell hozzá, hogy szeresd a japán ízvilágot, mert sok embernek egyáltalán nem jön be, én viszont kb. 20 éves lehettem, amikor az első miso levest megettem és azt mondtam, hogy soha ilyen jót még nem ettem, majd megkóstoltam a szusit, stb. és egyértelmű volt számomra, hogy miért is utáltam mindig a magyar ízvilágot. Egyébként az étkezésen kívűl nincs sok kötödésem a japánokhoz, kínaiakkal vagyok inkább jóban, nekik viszont utálom a konyhájukat. A bancha tea a japánok szerint a legegészségesebb és a legigénytelenebb tea, ágakból áll, nagyon gyenge tea, csecsemők is ihatják. Ha egy erősebb teát iszol, akár japán, akár másmilyen azt nem tartom egészségesnek és érzékeny is vagyok a koffeinre, teinre. Szoktam még pirított barnarizs és kukicha keverékét is inni, ennek a neve genmaicha. Ezek bármelyik bioboltban kaphatóak, ha budapesti vagy, akkor a Herbaházat tudom javasolni, ott egyéb japán termékeket is tudsz vásárolni. Nem tudom most lefotózni a teát, de fehér nagyobb dobozban van és az van ráírva, hogy Bevanda di tre anni bio (nagy betűkkel), google-ben meg tudod találni.
2015. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Komplikato ***** válasza:

Én egyszer tévedésből vettem japán dobozos ice teat. Akkora sokk ért amikor megittam, hogy na. :D

Ilyen szupererősre főzött, kesernyés, sötétzöld ital volt. Természetesen bármilyen ízesítő nélkűl. Akkor és ott nem ízlett. Azóta rákaptam az ízére.

Szóval én erősre főzött, ízesítetlen jó minőségű eredeti japán Szencsát (sencha) szoktam csinálni. A leges legjobb minőségű (sajnos az Usagi bolt megszűnése óta nem kaptam) az egyben leveleket tartalmaz, amik a "forrázás" (82-84 fok) után olyanok lesznek, mint ha most tépték volna le.

Persze aki nem szereti erősen, az megcsinálhatja gyengébbre is. Viszont filteres teát még Earl Grayből se innék, nemhogy zöld teából.

2015. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!