Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hány országban van mcdonalds?

Hány országban van mcdonalds?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
A szám nem pontos, de 54 országot írnak ők, de Jugoszláviát ők még egy országként kezelik.
2010. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

119


[link]

2010. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"119"


ez biztos nem jó, a mcdonalds honlapon az külön országnak számítják angliát, skóciát, stb., ami téves

valamint külön számítják kínát, hongkongot, makaót

s szintén külön a 4 francia tengerentúli megyét


tehát 9-et le kell vonni a számból, azaz 110


más kérdés: országnak csak a szuverén független elismert államokat számítjuk, vagy mást is, mert az előbbi esetben a valós szám alig 90-re jön ki (összesen 193 ilyen állam van a világon, az mcdonalds alig 45 %-ban van)

2010. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Eléggé képlékeny az 'ország' szó definíciója. Valahol igen is külön országnak számít pl. Skócia (pl. sport), de nem is ez a lényeg. Van Meki A Gaunatanamói támaszponton is. Az ugye nem Kuba, de akkor számíthatjuk az Egyesült Államoknak? Szeritem nem.

Én bíznék abban e téren, amit a cég állít magáról.

2010. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

"Valahol igen is külön országnak számít pl. Skócia (pl. sport)"


Tévedsz. Nem számít külön. Egyszerűen labdarúgásban külön vesz részt az Egyesült Királyság 4 része. Ettől még nem országok.


"Van Meki A Gaunatanamói támaszponton is. Az ugye nem Kuba"


De, az Kuba.


"Én bíznék abban e téren, amit a cég állít magáról."


Én nem, mert a cég érdeke, hogy nagy legyen a szám, mert jobban hangzik.


A lényeg a 192 ENSZ-tagállamból alig 90-ben lehet McDonalds. Nem számoltam meg, de ha akarod megszámolom pontosan.

2010. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi
2010. febr. 7. 18:50
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Én viszont pl. azt tudom, h vannak olyan helyek, amik már annyira "fensőbbségesek", hogy csodaszámba megy egy McDonald's. Ilyen pl. Svájc is, ahonnan alapból a mulinacionlis cégek ki vannak "tiltva", vagyis ha Svájcba készülsz pl., akkor ne nagyon számíts Mekire.
2010. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ezért van Svájcban több McDonalds, mint Magyarországon...
2010. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!