Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Konzerves Hagymas ver szerinte...

Konzerves Hagymas ver szerintetek nepszeru lenne?

Figyelt kérdés
Van konzerves pacal, kulonbozo porkoltek, sot mar fozelekek is!!! Akkor miert ne lenne nepszeru egy jo kis sult kacsa vagy liba ver hagymaval nem?

2015. febr. 14. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt konzervek sem különösebben népszerűek, csak léteznek. Azért nem népszerűek, mert elég vackok.
2015. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebben azert vitatkoznek. Szerintem sok ferfi szereti a pacalt aranyilag, biztos tobb, mint aki eltudja, vagy a felesege... Barkije megengedi, hogy pacalt fozzon otthon, ami eleg szagos. Es vannak kifejeeten jo konzerves kajak, amivel egy hosszu nap utan nam kell sokat bajlodni, pl nagyon jo minosegu a globus paradicsomos gomboca.
2015. febr. 14. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer biztos megkístolnm, ha finom, akkor többször is. De ez nég nem annyi kereset, amire üzletet lehet alapozni.
2015. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Őőőő nem akarok hülyeséget mondani, de elméletileg kereskedelmi forgalomba nem hozható a vér, mivel élelmiszeripari hulladéknak számít. Az már kérdés, hogy egy disznóvágásnál fogyasztjuk, mert ez egy magyar étel, de amennyire tudom, nem lehet hivatalosan árusítani.
2015. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne árusítani. Fűszeres vért rúdban, még mindig lehet kapni évtizedek óta.
2015. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez origós cikk, de máshol is olvastam.


[link]



"Bajkai Tibor, a Pick Szeged Zrt. minőségirányítási vezetője elmondta, ahhoz, hogy a vért hasznosítani, eladni lehessen, egy higiénikus, csőalakú késsel, közvetlenül a levágott állatból el kell vezetni a vért. Amennyiben ugyanis bármiféle szennyeződés éri, már hulladékként kell kezelni. Ez a technológia azonban nagy beruházást igényel, emellett a vér tárolása és szállítása is problémás - nagyon gyorsan alvad és fagyasztás nélkül hamar romlik - kevés üzem foglalkozik ezzel. A Pick vágóhídján például az összes vért megsemmisítik. Ha mégis kereskedelmi forgalomba kerül, leggyakrabban vérplazmaként vagy vérporként szállítják és értékesítik. A vértermékek gyártásánál is kötött a vérlevétel, hatósági állatorvosi ellenőrzés után kerülhet csak az állat vére a termékekbe és mivel hamar veszít a minőségéből, még a vágásnapon készül belőle, jellemzően véres hurka."

2015. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
A hetvenes években Csehszlovákiában volt a boltokban konzerves libavér. Úgy emlékszem magyar gyártmány volt, Globusz. Később eltünt.
2015. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!