Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyümölcssaláta olcsón? Ajánlan...

Gyümölcssaláta olcsón? Ajánlanátok hozzá gyümölcs-párosításokat? Konzerves gyümölcsből érdemes salátát csinálni, vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
2014. dec. 3. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Konzervet nem igazán javaslom, de kicsi mehet bele.



Nekem a leginkább bejön az alma (vékony, kis szeletekben), narancs (filézve, és darabolva)), (pici)citrom mint alap, és ehhez minden féle, amit éppen meg tudok venni, aminek szezonja van. Néha teszek bele mandarin-, vagy öszibarackkonzervet, föként a többféle íz és szín miatt.


Nagyon jó módszer a már kicsit régebbi gyümölcsök felhasználására, mert ha már nem egészen szép, vagy esetleg kisebb hibák vannak, az nem látható és jóízüen meg lehet enni még gyümölcssalátaként

2014. dec. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne! Konzervet ne tegyél bele, elrontja nagyon!


Gyümölcsök közül szerintem minden mindennel osszeillik. En mindig azt csinalom, hogy megnézem epp mi akciós. Sparban es Tescóban mindig vannak tok jo akciók, most pl a narancs kilója 199 Ft ami nagykn baráti ar. Tehetnel ezen kivul bele almát, banánt, körtét. Ezek mind tok jo árban vannak, es nem kell belőlük egyesével sok mert ha osszevagod a többivel sok lesz.


Remelem jol sikerul!

2014. dec. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kétféle gyümölcssalit szoktam csinálni:

-alapmártást csinálok tejfelből és egy pohár gyümölcsös joghurtból. Ha kell, teszek bele cukrot, pici citromlevet, fahéjat. Ebbe keverem bele a felszeletelt gyümölcsöt: mindent, ami van éppen, barack, kivi, banán,meggy, cseresznye. Valahol azt olvastam, egyedül az alma nem illik a gyümölcssalátába.Mondjuk keményebb is a húsa a többiénél, de én teszek bele.Esetleg marék mazsolát.

A konzervvel, a lefagyasztott - kiengedett gyümölcsökkel az a baj, hogy a húsuk kicsit lágy, de aki szereti, annak elmegy, ha nem is first class.

-felkockázott sárgadinnyéből, vagy őszibarackból szoktam úgy, hogy egy sor gyümölcs,egy sor porcukor, kicsi rum...és így rétegezni. Hűtőben pihen 1-2 órát, még levet ereszt, s a kevésbé ízletes sárgadinnye is élvezetes lesz.

2014. dec. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar a konzerv, bár nyilván van akinek a gyümölcssaláta tényleg inkább saláta, nekem inkább egy vegyes kompót (a nagymamám így csinálta, gondolom azért). Emiatt a nyers alma nekem nem is passzol bele, de nyilván mindenki máshogy szereti. Nekem a tökéletes gyümölcssaláta az ilyesmi: meggybefőtt, narancs/mandarin, banán, őszi/körte/ananászbefőtt, esetleg szőlő, kivi a színük miatt.
2014. dec. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Konzervet én sem szoktam, nem szép, pl. meggy nagyon fénytelen, csúnya, nem is mutatnának jól a salátában. Meg az ízük sem az igazi.

Egyébként nyilván idény gyümölcsöket érdemes használni. Alma, körte, banán, mandarin. Lehet hozzá tenni magokat, pl. dió. Meglocsolni egy kis mézzel. Szórni bele aszalt gyümölcsöket.

2014. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!