Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szeretitek a savanyu tudot?

Szeretitek a savanyu tudot?

Figyelt kérdés
Megyek Magyarorszagra nyaralni 2 es fel hetre. Apum szegeden lakik megyek le hozza par napra kerdezte mit fozzon. Mondom neki vmi fa..at:D! Erre o, akkor savanyu tudo lesz. Mar nagyon varom:D ha szar lesz, akkor meg nincs messze a Hobiat!

2015. febr. 19. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Húh nem tudom, mert sosem ettem, de a közeljövőben tervemben van kipróbálni, régóta morfondírozok rajta.

Jól tudok főzni, de sajnos nem tudom milyennek kell lennie valójában, ezért félek tőle, mert nincs összehasonlítási alapom. De majd írd meg milyen. Nekem van egy elképzelésem, de félek, hogy csalódom, ha nem olyan.

2015. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ízre hasonlít:

- korhely leves

- becsinált leves


A net-en találsz "savanyú tüdőleves" receptet, akár csak citrommal-ecettel savanyítva, akár hordós káposztával összefőzve.

Alapjaiban akárhogyan is, szeretem ezt a fajta levest. Mi leginkább disznóölés utáni "savanyú levesbe" a tüdőt a szívvel-nyelvvel-vesével-szín hússal együtt főztük bele.

2015. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
A savanyútüdö a legtöbb esetben a szalontüdö másik neve, ez vadas-szerü ízü étel.
2015. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szalontüdő leánykori neve a savanyútüdő.Zsömlegombóccal az igazi, de lehet, hogy neked nem fog ízleni.

Ha apukád gyerekkorodban nem csinált ilyen "fa..at", akkor nincs is mire emlékezned.

2015. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam. Nos én tegnap megcsináltam az eredeti recept alapján, de nem tüdőből, hanem szívből és nyelvből. Csináltam hozzá zsemlegombócot is. Nekem nagyon bejött. Kb. erre számítottam. Neked hogy ízlett? Majd írd meg.
2015. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hali elso, nekem is rakott bele faterom szivet. Nagyon kiraly kaja en nagyon megszerettem, tobbek kozott mert lehet iszonmyat savanyun is enni ( versu v citromleval) amit en imadok!
2015. márc. 16. 04:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Jók is a savanyú levesek, többek között tárkonyos raguleves, savanyú tojás stb. Jót tesz a gyomornak, simogató. Én a főzősnél citromot raktam bele, majd a tálalásnál még egy kis ecetet és tejfölt.
2015. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!