Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Jellemző-e az olaszokra a...

Jellemző-e az olaszokra a levesfogyasztás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy létezik minestrone, egyéb stb. olasz levesek. Azonban egy igazi olasz milyen gyakran (ha egyáltalán) fogyaszt levest?

2015. febr. 19. 21:29
 1/2 Márciuska ***** válasza:
100%
Csak a saját tapasztalataimat tudom elmesélni. Párszor voltam Olaszországban. Az egyik hotelben minden nap kaptunk levest, jellemzően inkább krémleveseket. Ez Észak-Olaszországban volt, ahol még nagyon németes minden, sokan beszéltek is németül, a hangulat is olyan tiroli volt (házak, népviselet). Nápoly környékén viszont kb. tízből kétszer volt leves, máskor leves helyett, első fogásként többnyire tészta volt vagy valamilyen pirítós kenyérszeletkék.
2015. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még hozzátenném, az olasz levesek általában sokkal sűrűbbek a felénk megszokottnál, nagyon televannak mindennel és lé csak kevés van rajtuk. Némelyik olyan, mintha főzelék lenne rántás nélkül. Tésztát is tesznek bele sokat, van, hogy töltött kis tésztabagyukat is (tortellinit vagy raviolit).
2015. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!