Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tudnátok olyan ételeket/italok...

Tudnátok olyan ételeket/italokat írni amiket csak szlovákiában lehet kapni?

Figyelt kérdés
A (normális) válaszokat előre is köszönöm.

2015. máj. 24. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kofola, a szlovák kóla
2015. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Az van a lengyeleknél is első, de ne zavarjon.
2015. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Meg a cseheknél.
2015. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ilyen a globalizmus, barátom. :) De te milyen sokat segítettél a kérdezőnek...
2015. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%
Kofola, az nem szlovak kola! koze nincs a kolahoz :D attol h hasonlo a szine meg nem kola xd
2015. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
100%

Valószínűleg nagyritkán máshol is előfordulhatnak, de ezek az uniós eredetvédettségű szlovák rövidital-fajták:


Karpatské brandy špeciál (borpárlat)

Bošácka slivovica (bosáci szilvapárlat)

Laugarício vodka

Demänovka bylinná horká (gyomorkeserű)

Demänovka Bylinný Likér (gyógynövénylikőr)


Illetve van még borovička, ha szereted a borókát:

Slovenská borovička

Spišská borovička

Inovecká borovička

Liptovská borovička


A leggyakrabban kapható Spiš Borovičkát viszont nem nagyon ajánlom, meg úgy egyáltalán a Spiš márkát, ez amolyan „szlovák fütyülős”.

2015. máj. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nem nagyon vannak olyan termékek, amiket csak egyetlen országban lehet kapni. De nekik is megvannak azok a "békebeli" dolgok, ami nekünk olyan mint a Túró Rudi, a Sport szelet meg a Mackó sajt.


Ha édesség, akkor

Horalky (látom, Mo-n is árulják újabban)

Deli csoki

Fidorka

Kavenky

Lentilky


Ha kávé, akkor

Poprádska


Ha üdídtő, akkor

Kofola

Vinea


Ha ivójoghurt, akkor

Acidko


Ha égetett szesz, akkor

lásd fent :)


Tipikus szlovák még, de persze máshol is kapható: (miért is volnának egyébként olyan hülyék, hogy ha valami jó, akkor ne próbálnák meg házon kívül is eladni?)


Sajtok:

Parenica

Bryndza

Niva

Korbáčik

Encián

2015. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én Szlovákiában élő magyar vagyok és amit az utolsó ïrt az mind igaz. És ha estleg tradicionális ézeleket akartál volna az pl. A bryndzové halusky és itt nagyon sok kajához pltöltött paprika nem csak kenyeret eszünk,hanem inkább ún.: knédlyt (rzzel sokkal finomabb) remélem segítettem ( egyébként a kofola hasonlít a colára csak kevésbé édesebb és sztem kevesebb buborék van benne..személy szerint én sokkal jobban szeretem mint a pepsit,vagy a coca colát és mégvalami :D a túrórudi meg ezek amik fel lettek sorolva nálunk is kaphatók de pl. A boci vagy a tibi csoki nem :))
2015. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is szlovákiai magyar vagyok ,de eddig nem érdekeltek ezek a dolgok így nem jártam utána,a válaszokat nagyon szépen köszönöm,most már tiszbánan vagyok a dolgokkal. :)
2015. máj. 28. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!