Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ti mit vinnétek németországba...

Ti mit vinnétek németországba ajándékba?

Figyelt kérdés

Nem ilyen tipikus hungarikumokra gondolok, mint paprika, vagy akármi, hanem valami különlegesebbre. (Az egyetlen problémám ezzel az, hogy mindenki azt visz, és szeretnék valami személyesebbet vinni)

Pálinkára, Unicumra, Borra hasonló dolgokra. A gond az, hogy nagyon más piát nem szeretnék már vinni, nem szeretném hogy alkoholistának nézzenek. (Itt is fennáll a "mindenkieztviszi" probléma, de azért egy jó pincészet termékeit biztosan értékelni fogják. (: )

Akkor egy opció a Szamos, ami személy szerint a kedvencem, és biztos viszek azt is ajándékba a családnak kiknél szállást kapok.

Tudnátok valamit még ajánalni?

Köszönöm!


2015. máj. 25. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Pedig amúgy a tipikus hungarikumoknak is tudnak örülni, és nem az a lényeg, hogy más is azt visz-e.

Én többször voltam Németországban cserediák, a bajoroknál és Kölnben is. Én ezek közül vittem valamit mindig: pick szalámi, tokaji aszú, unikum (egyébként ismerték is, ebből se simán vittem, hanem valami szilvásat), pirospaprika (ezt is ismerték, és kifejezetten tetszett az anyukának, mert ott ilyen nincs, viszont tök jó fűszer), túró rudi.

2015. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Kik azok? Hány évesek? Tudsz-e valamit róluk?

Isznak egyáltalán alkoholt?

Ha személyeset szeretnél vinni, akkor ismerni kell őket.

Én vittem már külföldre olyan csomagot, amiben csak magyar csokik voltak, pilóta keksz, vaníliás karika, sport szelet, balaton szelet, stb. Nagy sikere volt.

Persze ez is csak akkor jó, ha szeretik az édességet.

2015. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Elöször is kérdés, hogy jkinek vinnéd: gyerek, felnött, nö, férfi, másodszor tudsz-e az illetöröl valamit, mi érdekli.


Ami nem a megszokott, "mindenkie azt viszi" kategória, az a szép utikönyv egy-egy városról területröl, ahol sok kép van, kevés szöveggel.

2015. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Szakácskönyv németül szerintem jo ajándék lenne.amikor mentünk németbe azt vittünk a tanárnak.s mindenki 15en alairtuk
2015. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Én Németországban élő magyarként (a férjem német amúgy) mondom, hogy a bor (száraz fehér vagy vörös kb. 2000 felett már találsz finomakat - a tokaji aszú nálunk nem vált be, túlédesnek titulálták kivétel nélkül), pálinka jó ötlet, nálunk bevált. Az unikum nem aratott sikereket, ahogy a túró rudi sem, de egy próbát megérhet. Amitől óva intenélek, azok a "klasszikus" magyar édességek - pilóta keksz, dunakavics, sport szelet, téli fagyi, krumplicukor stb.... ezekre rá sem bír nézni olyan, aki Lindt meg Heilemann csokin nevelkedett (de még roszabb esetben is Milkán vagy Ritter Sporton meg Kinderen, ami azért még mindig messze a Tibi csoki és a Balaton szelet ízvilága felett áll minőségben).

AMit még szintén szeretnek és szoktak kérni hogy hozzunk, az a pirospaprika, különböző szalámik vagy kolbászok.

A szamos marcipán vagy stühmer még a jobbnak mondható magyar édességek közé tartoznak, ezekre azért nem mondanának nemet szerintem.


Tárgyi ajándékból jónak tartok valami népi motívumos dolgot idősebbeknek (nagymama nálunk teljesen el volt ámulva a kézzel hímzett magyaros dolgoktól, nagyon tetszett neki - bár ezek nem olcsók), de lehet kapni fa vésett dobozokat is, amik szerintem minden korosztálynak tetszhetnek. A német szakácskönyvet is jónak tartom, mert a pörköltet, gulyást, szeretik itt is sokan, tehát nem zárkóznak el a magyar ízvilágtól. Esetleg egy német nyelvű könyv Magyarország nevezetességeiről is érdekes lehet.

2015. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben a ChocoMe-től vinnék édességet. Az egyik legminőségibb (ha nem a legminőségibb) édességeket gyártják. Sok-sok külföldi díj, elismerés. (És természetesen magyar gyártmány)


[link]


Ezen felül mindenképp valami nagyon finom pálinkát is vihetnél..

Pl. mákpálinka [link]


Esetleg egy Erős Pista is..

:)

2015. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos túl sok tudásom nincs róluk :/

De ez a Chocome nagyon megfogott :)

Akkor úgy érzem fogok még vinni Irasi-t (mert díjnyertes), és akkor még pirospaprikát, illetve egy szakácskönyvet felkutatok!


Köszönöm!

2015. máj. 31. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!