Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ti hallotatok mar a szolnoki...

Ti hallotatok mar a szolnoki halaszlerol?

Figyelt kérdés
En most hallota,m rola. Erdekes, hogy ok krumplival csinaljak, es ok sem paszirozzak! Nekem ez nagyon uj info. Ti hanyfele halaszlet ismertek meg?

2015. szept. 26. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szolnoki vagyok, tőzsgyökeres, de erről az undormányról még nem hallottam. Krumplival...!!!???

Én Szolnokon még csak paszírozottal találkoztam. Krumpli nélkül!! Tészta sincs benne. Most majdnem azt írtam, hogy a normális halászlé, de ugye mindenkinek az a normális, ahogy a saját tájegységén készítik.

Ha valaki krumplival készíti, elnézést a minősítésért, de el nem tudom benne képzelni. A tésztát még talán, de a krumplit nem.

2015. szept. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint két főkategória van: a tiszai (ide sorolható a körösvidéki is) és a dunai halászlé. A tiszait leggyakrabban szegedi néven is szokás emlegetni. Krumplis halászlé? Furcsa! Ha túl sózzák, - akkor egy néhány egész krunpli csökkenheti a sós ízt. Dunaföldvártól lefelé tésztás halászlét készítenek, de a tésztát nem a hallal együtt, hanem külön készítik el. Tálalás az egy külön szertartás: a húst pecsenyés tálra szedik, a lé megszűrve kerül az asztalra. Először mindenki tésztát és levet szed, majd borozgatás és beszélgetés közben a halszeletek elfogyasztása következik.
2015. szept. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Millen a korosvideki halaszle?
2015. szept. 27. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!