Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » "Az itthoni kínai büfék...

"Az itthoni kínai büfék kizárólag gasztronómiai szemetet kínálnak" - olvastam egy internetes oldalon, de nagyon nem magyarázták el hogy miért. Tudnátok példákat mondani?

Figyelt kérdés
Taknyos-csípős ételek, vagy valami elkészítésbeli probléma?

2016. jan. 24. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Sztem azert nem magyaraztak el mert ők sem tudjak megindokolni, én jarok kínaiba és mindig tele van.
2016. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Persze hogy tele van a kìnai. Sok proli, aki mèg csak hírből sem ismeri a valódi kínai èteleket, azzal megetethetnek bármit. Ma màr barmilyen alapanyagot be lehet szerezni, interneten utàna lehet néNi eredeti kínai recepteknek, otthon meg lehet csinálni. Mióta jàrtam Kìnàban, soha többet nem eszem "kìnai"büfèben. Otthon elkèszítem autentikus verziòt.
2016. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Romlott húsból készülnek az ételek, televan liszttel, keményítővel, cukorral stb. Én is járok kínaiba, de ritkán, otthon is el tudom készíteni sokkal jobban azokat az ételeket, de van amikor időhiány miatt rákényszerülök.
2016. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen és van olyan - mint ahogy a magyar éttermek között is.

Amit árulnak az valóban nem az "autentikus" kínai étel, hanem annak egy magyar ízléshez igazított változata - de ettől még lehet jó.

Egyszerű a döntés: meg kell nézni, hogy melyik kínaiban esznek kínaiak is, és ott nyugodtan ehetsz te is, nem fogsz szemetet kapni.

Egyébként egy magyar kifőzdében mit kapsz?

2016. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Botond1999 ***** válasza:
Nem kínai ételeket főznek, hanem olyan, helyi ízléshez igazított ételeket kreálnak, amelyek részben kínai alapanyagokat is tartalmaznak (pl. bambuszrügy), és az elnevezéseik is Kínára utalnak. Kínában ezeket az ételeket nem ismerik.
2018. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!