Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A gyros miből van? Birka vagy...

A gyros miből van? Birka vagy kecske? Sokan árulnak csirke meg sertés gyrost. (görögöknél is volt rá példa)

Figyelt kérdés
Egyáltalán van a csirke-gyrosnak létjogosultsága? Vagy inkább olyan mint a rántott halcomb?

2016. jan. 24. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti görög változat sertésből van, a török döner borjúból.


De a csirke persze olcsóbb, és azér valljuk be, az is megteszi. Spec helyeken van halból készült változat is.

2016. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt hittem a görögök csak a turistáknak csinálják sertésből.



" és azér valljuk be, az is megteszi"


Kivéve ha valaki utálja. Én ki nem állhatom a csirkét, max grillezve eszem meg. Múltkor a döneres nem kérdezte hogy miből akarom, elkezdte csirkéből, nem akartam már ugráltatni. Megbántam, nem izlett.:S

2016. jan. 24. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sertésből.Nálam a csirkének van nagyobb létjogosultsága, puhább, finomabba húsa a többinél.Én múltkor sertésből csináltam "csirkemell csíkokat"! :D csak jól ki kellett klopfolni és vékonyra vágdosni, senki nem vette észre, hogy nem csirke.Kecskét egyszer ettem, az is nagyon puha omlós hús, finom.De nem hinném, hogy sok helyen kapható...
2016. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Hát én a csirkét sokkal jobban szeretem, mint a többit. De emiatt Görögországban egyszer nagyon megszívtam. Csirke gyrost kértem egy étteremben, mire másfél óra múlva kihoztak egy gyros tálat FŐTT csirkével. (olyannal, mint ami a húsleveshez szokott lenni) Máig sem tudom, miért nem borítottam a fejükre.
2016. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2016. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!