Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egy cseh lencsés, gombás...

Egy cseh lencsés, gombás ételt keresek, ismeri valaki a receptjét?

Figyelt kérdés

Idén voltunk Csehországban pár napot és ott ettem, az étteremben az étlapon hagyományos ételként volt feltüntetve. Lencse, gomba, petrezselyem volt benne, egyfajta egytálétel volt, és egy kis tejföllel tálalták. ANgolul, németül kerestem, de nem találtam eddig, bár lehet hogy csak béna vagyok :(. Csehül meg nem tudok.


Ha valaki ráismer a leírásból az ételre, és megírná hogy hívják nagyon megköszönném :)


2016. jan. 25. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


ilyesmi? van egy sejtésem, majd elmondom, ha reagáltál a képre :)

2016. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, bár ott nem állt a lé benne, de gondolom csak azért, mert össze volt keverve :)
2016. jan. 25. 18:32
 3/4 mustafa33 ***** válasza:
100%
Cseh újévi étel. 40 deka lencsét beáztatol 2 órára, puhára főzöd. Egy hagymát és egy gerezd fokhagymát apróra vágsz, 10 deka angol szalonnát felkockázol, ezt két kanál zsíron megpirítod, teszel bele babérlevelet, borsot, kakukfüvet vagy szurokfüvet, ebbe beleteszed a lecsorgatott lencsét, gyorsan áttforgatod benne, ízesíted ecettel, cukorral, sóval borsal. A lencse főzővizéből 2,5 decit teszel bele, összekevered, elveszel ebből 2 szedőkanálal és ezt szétturmixolod és visszateszed. Egy maroknyi szárítottgombát leforrázol és álni hagyos a vizben, mikor megszívta magaát ezt is hozzáteszed a lencséhez. Átmelegíted az egészet. Erre tehetsz tejfelt, vagy tükörtojást és pirított hagymakarikát.
2016. jan. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Igaz húst nem fogyasztok úgyhogy szalonna nélkül készül majd és amit ettem is úgy volt. Friss gombából is ugyanolyan jó?
2016. jan. 27. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!