Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az angolok miért hívnak a...

Az angolok miért hívnak a véreshurkától kezdve a morzsás sütiig mindent pudingnak?

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Mert nem annak hívják.
2016. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Ezek közül egyiket sem nevezik pudingnak:


[link]


Meg a sütiket sem.


Nem tudom, honnan szeded ezt a hülyeséget

2016. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A feketepuding egy véres hurka fajta. Gondolom arra gondol a kérdező.

Általában desszerteket hívják pudingnak, legyen az bármilyen.


A sós pudingjaikra én sem találtam normális magyarázatot amikor kerestem anno a miérteket.

2016. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettes, onnan szedi, hogy a hurka neve black pudding, amúgy meg a pudding a desszert gyűjtőneve.
2016. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

A pudding felfújtat, azaz gözben fözött-párolt-gözölt élelmiszert jelent, ami lehet édes, lehet sós, söt készülthet akár darálthúsból készült masszából is.

A pudding csak Magyarországon jelent kizárólag édessséget, máshol felfújt értelemben használják.

2016. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Juliusz48 ***** válasza:
92%
Nem kerestek más jelölést a közel hasonló technikával készült ételeik elnevezésére.
2016. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan a Sütimester című (amatőr) cukrászversenyt néztem, ahol az egyik feladat az volt, hogy készítsenek puding triót, tehát háromféle pudingot. Erre készítettek háromféle süteményt, de vajas sütitől kezdve a morzsásig mindenfélét. És akkor eszembe jutott, hogy a londoni szállodában hogy jártam, amikor reggelire fekete pudingot rendeltem... 😂 ezen tűnődtem, mikor a kérdést kiírtam.
2016. jún. 5. 12:03
 8/9 anonim válasza:
66%
Mert pár egyszerűbb sütinév kivételével nincs náluk megfelelő kifejezés rá náluk...igen az angol nyelv szépségei már csak ilyenek :D
2016. jún. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pudding szó gyűjtőnév, sok desszertnek ez a neve, vagy benne van a nevében. Azt egyébként egy angol szótárban láttam, hogy a black pudding véres hurkát jelent, meg is lepődtem, de aztán vállat vontam, "angol gondolkodásmód", ezt mondtam rá.
2017. febr. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!