Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A Kádár korszakban (1970-80-as...

A Kádár korszakban (1970-80-as évek) lehetett már Magyarországon pizzát kapni, voltak pizzériák?

Figyelt kérdés
Vagy a pizza csak a rendszerváltás után jött be hozzánk?

2016. aug. 14. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy rémlik hogy a '80-as évek második felében kezdett elterjedni.
2016. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Igen, úgy van/volt, ahogy az 1-es írja.

Az meglehet, hogy a 80-as években már otthon esetleg sütöttek a családok, mert osztrákoktól, jugóktól a recepteket már meg lehetett szerezni. De kifejezett pizzériák csak a rendszerváltás után nyíltak, tehát addig vásárolni nem lehetett.

2016. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Az előző kettő válaszoló jól írja. A pizzériák és a boltokban kapható mindenféle előre elkészített pizza csak 1990 után jött be Magyarországra.


Csak két kiegészítést tennék, ami a lényegen nem változtat:

- mirelit "pizzát" a 80-as évek közepén már lehetett itthon is kapni, de ez nagyon egyszerű dolog volt: paradicsomos alap, rajta reszelt sajt :)

- Budapesten létezett a Napoletana étterem, nem messze a Váci utcától, ott igazi olasz pizzák is voltak az étlapon, gyerekként ettem ott párszor az 1980-as évek második felében. Ott ettem először igazi pizzát életemben.

2016. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyanyám képviselte a menő nyugati konyhát, vastag, előre sütött tésztára sima paradicsompüré + reszelt trappista vagy füstölt sajt, sütőben ráolvaszt, ez volt a pizza. A füstölt sajtosat szerettem jobban :) Étteremben én biztos '90 után ettem először.
2016. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is rendszerváltás után!

Budapesten már a nyolcvanas évek második felében bőven voltak pizzériák. Nem hálózathoz tartozó, egyen-műpizzát árulók, hanem valódi, igazi jó pizzát sütő vállalkozók.

Azóta sem ettem olyan finom pizzát, mint a Szabolcska utcában lévő pizzázóban. Kár, hogy ezek tönkrementek a műizék beáramlása után.

2016. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vanília951 válasza:
100%
1980 és 83 között Budapesten a Bajcsy Zs. úton laktunk a mai Arany J. u-i metrómegálló mellett. A szemközti oldalon egy belső udvarban nyílt (akkor úgy tudtuk) Mo. első pizzériája ebben az időszakban. Sokat jártunk oda, nagyon finom volt a pizzájuk. Az egyik földszinti lakásból lehetett kialakítva a belső üzletrész, és néhány asztal volt a belső udvaron.
2020. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Ez lehetett az, ahol csíkos olasz stílusú ingben szolgált ki a pultnál valszeg a tulaj, és amikor beléptem hangosan "jó napot Uram"-mal köszöntött. És ott gyúrták, sütötték a tésztát a vendég előtt. Bár, szerintem ez már 90 után volt.
2022. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!