Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan készíthető mochi...

Hogyan készíthető mochi ragacsos rizsből?

Figyelt kérdés

Sima ragacsos rizs van itthon. Érdekelne hogy hogyan tudnék belőle mochit csinálni? Az a baj hogy a legtöbb ilyen jellegű recept angolul van, én meg hülye vagyok angolból, a fordító meg nem ér semmit. Egyáltalán érdemes belekezdeni, vagy vegyek inkább ilyen jellegű rizslisztet?

Annyit tudok hogy rendesen meg kell vele szenvedni. Esetleg robotgépet lehet használni a gyúráshoz vagy minden esetben kézzel kell csinálni?


2016. nov. 20. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Sokat nem tuti, hogy segíteni fogok, de mi azért próbáltunk mochit készíteni (főleg a párom, én nem szeretem a mochit).

Vannak egyszerű receptek is. A klasszikus iszonyatosan bonyolult, hosszan készül és nekünk nem jött be. Egy másikból véletlenül pudingrecept lett...

A most általunk mochinak nevezett recept mikrós és pofonegyszerű, de nem olyan igazi mochi. Azért hasonlít, hisz rizslisztből van ez is. Cukrot nem használunk hozzá, szerintünk felesleges. Víz, rizsliszt, mazsola. A párom heti tizet biztos készít, néha többet, alapétele. Aranyos kis lapos valami lesz belőle szilikonformában, de nem lehet töltelék köré formázni, mint egy rendes mochit és az állaga sem ugyanolyan. De ha igazi mochit szeretnék, ebből indulnék ki, nem egy igen bonyolultból.

2016. nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1

Nekem igazából egyszerű rizstésztára van szükségem töltelék nélkül. Az igazi szándékom az, hogy ilyesmit készítsek belőle: [link]

Ha annak az elkészítésében tudnál segíteni, annak nagyon hálás lennék.

2016. nov. 20. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy recept hozzá:


[link]

2016. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

# 3

Nem, nekem teljesen natúr, sima rizstészta kell. Az volna a legjobb ha el lehetne készíteni ragacsos rizsből (ha már úgy is van itthon) hogy ne kelljen hozzá külön ilyenfajta rizslisztet venni.

2016. nov. 20. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
2016. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Fővám téren az Ázsia boltban lehet kapni mochiko lisztet,de a tescos szarvasi rizslisztből is jól el lehet készíteni.
2016. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Kérdező csak annyi, hogy nem teszel bele matcha port és ennyi.

Sima rizslisztből csinálod, de jó ragacsos rizsből is.

2016. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok, Figyelem a mochi evés veszélyes, Japánban több halálozás is történik Mochi fogyasztás miatt, olvassatok ennek utána, mivel a mochi-t nagyon nehéz megrágni és foszlik/esik szét, kis darabokra vágjátok és egyedül semmiképp se állatok neki az elfogyasztásának!!!!
2018. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!