Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sült oldalas "ragacsosan":...

Sült oldalas "ragacsosan": hogyan lehet ilyet csinálni? (Akinek készíteném, ő úgy mondja, hogy "ragacsosan" szereti. )

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha megírnátok minden részletet, mert életemben nem csináltam még ilyet.


Kell az oldalas alá:

- víz

- zsír

- vagy étolaj?


Ha ha igen, pl. 1 kg oldalashoz mennyi zsír vagy egyéb szükséges?


Hány fokon süljön?


Nagyon köszi előre is!



2016. febr. 2. 09:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Nem az ilyesmire gondolok:


[link]


[link]


[link]


Ezekben a receptekben valami máz kerül a húsra, de az ismerősöm olyat szeretne, amikor maga a hús ragacsos.

Remélem, lesz, aki érti... :-)

2016. febr. 2. 09:41
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
A hús a máztól lesz ragacsos.
2016. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A kocsonya sem külön máztól kocsonyás, hanem attól, ami a húsból, csontból, zsírból, porcból, bőrből, ínból kifő. Az enyvtartalom. Lásd még: zselatin...
2016. febr. 2. 10:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom mire gondolsz, nekem is így kell sütni nemcsak az oldalast, de mást disznóhúst is.

Szóval veszel egy kilós/kilóhúszas oldalast, ne soványat, inkább kicsit kövérkéset. A csontok között középen feldarabolod, hogy a csont körül kb egyenletesen legyen a hús.Mindenképpen ZSÍRBAN süsd. Akkora lábast vagy serpenyőt keress, amiben kényelmesen elfér, és jól passzoló fedele is van.(legjobb a dupla aljú rozsdamentes)

vagy tepsiben is sütheted alufólia alatt. (csak így több vele a dolog forgatásoknál) ehhez a húshoz kb 20 deka disznózsírt számolj.

először is darabonként alaposan besózod és kicsit állni hagyod a sóban. közben megpucolsz 5-6 gerezd fokhagymát, amit vékonyra szelsz.

Lábos/serpenyő esetében a zsírt felforrósítod, a húsokat belehelyezed, majd hamarosan meg is forgatod, azaz körbekapatod őket. megszórod a fokhagymával, öntesz rá kb egy deci vizet, és fedő alatt elkezded párolni.tegyél mellé pár szem egészborsot, ha lenne borókabogyód, különösen jó be pár szemnyi.Folyamatosan figyelni kell, és forgatni, hogy nehogy idő előtt kezdjen lesülni. vagyis a vízet addig kell pótolgatni apránként, míg az oldalas vajpuha nem lesz, a csontját ki lehet belőle húzni. (persze csak próbaképp, amúgy bent hagyjuk. )

Amikor már majdnem kész, már látod, hogy barnul, sűrűsödik az alatta levő "ragacs ". na , ha a hús puha, teljesen zsírjára sült ( a zsír felül teljesen átlátszó, nem homályos, mint víz hozzáadásakor ) az alján lévő marna sült rész a hús felemelésekor nyúlik utána, mint a méz, akkor már jó , és kellően ragacsos is.

A tepsiben annyiban más, hogy ott is megkapatod először körbe körbe a húst, öntesz alá egy deci vizet , a fokhagymát, a fűszereket, és szorosan betakarod alufóliával.

Kb 40 perc múlva megnézed, átforgatod, ha kell még víz (mert esetleg még nem puha ) akkor fóliával folytatod még a sütést. kb20 perc múlva újra megnézed, és már fólia nélkül pirítod a kivánt színre és ragacsos állagúra.

Isteni pecsenyezsír marad utána.

Hőfokot nem tudok, mert nekem a régi gázom max 200 fokot tud, és ebből veszek vissza egy kicsit, ha ez sok.

Remélem érthető, ahogy szájbarágósan megpróbáltam leírni, ha valamit nem értesz, írj bátran.

Sok sikert.

2016. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Isten vagy!!! Köszönöm, köszönöm, köszönöm!!! :-)
2016. febr. 2. 10:30
 6/18 szaszaa11 ***** válasza:
47%
Nálunk az étteremben ragacsos oldalasként az étlapon az az oldalas szerepelt, amit sütés után pár perccel mézes csilis barbeque szósszal még néhány percre visszaraktak a sütőbe.
2016. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Oké. Fentebb részleteztem, hogy engem mi érdekelt.
2016. febr. 2. 11:26
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem akarok kötözködni kedves 83-assal, de én ezt tudom viz nélkül is. Valóban a fóliázás nagyon fontos, de a saját levében is elkészül. Vizzel nekem már főttnek tünik. Igaz, hogy a végére lesütöd, de minek a viz???
2016. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Az oldalas pont nem a hús, ami annyi vizet enged, hogy saját levében puhuljon.Ráadásul nem azt írtam, hogy vödörrel öntsön alá...

Megnyugtatlak , nem főtt húst tálalok a családfő elé..Te csak nyugodtan csináld úgy, ahogy szoktad, és én is maradok a saját- több, mint 50 éve bevált-módszeremnél.

Nem vagyok "isten ", csak egy sokat tapasztalt háziasszony.

Maradok üdvözlettel kedves kétkedő kommentelő :)

2016. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon megfelelt a leírás (#4. hsz.).

Mindent lépésről lépésre leírt a "sokat tapasztalt háziasszony" és mindenképpen díjazom a segítőkészségét, kedvességét és a részletekbe menő, kezdőknek szóló - de nem lekezelően megfogalmazott - tennivalók felsorolását. Ezer köszönet.

Ja és a gyorsaságot is köszi! :-) Gyors segítségre volt szükségem! ;-)

2016. febr. 3. 04:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!