Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kínai étteremben hogyan...

Kínai étteremben hogyan készítik a hagymát, hogy pirult üveges, de nem csíp egyáltalán és nincs is elfőzve?

Figyelt kérdés
hagyma, csípős

2016. dec. 11. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Lehet venni kesz piritott hagymat zacskos es vodros kiszerelesben is. Fozni is szeretek vele, mert finom edes. Ilyen tejszines, csirkemelles tortenetekhez pl marha jo. De hamburgerbe, hotdogba meg jobb.
2016. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt könnyen kikísérletezheted otthon magad is. A hagyma hőhatásra szinte azonnal elveszti a csípősségét. Aztán ha tovább párolod, akkor először csak megfonnyad, megpuhul és üveges lesz. Ilyenkor kell abbahagyni a műveltet, és azt kapod, amit szeretnél.


Ha viszont tovább párolod, akkor kezd sötétedni a színe, előbb sárgás, majd barnás árnyalatú lesz. (Majd pedig meg is ég, ha nem hagyod abba időben.)

2016. dec. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vokban csinálják? Én abban tapasztaltam, hogy puha, de ropogós marad a zöldségféle. Bár hagymát még nem csináltam benne.
2016. dec. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Elő kell főzni egy kicsit. Blansírozásnak is hívják.

Kb 10-20 mp re a többi zöldséggel együtt elő főzöd, aztán így kerül a forró wokba, ahol átpirul majd megy hozzá egy kis rizsbor aztán minden más...

2016. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kérdezd meg a kínai nőt a pult mogott
2017. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!