Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha étteremben rántott vagy...

Ha étteremben rántott vagy grillezett sajtot, zöldségeket rendelek azt lehet, hogy abban a panírban forgatják, olyan olajon sütik, ami érintkezett hússal, zsírral? Hogyan készítik étteremben ezeket?

Figyelt kérdés

Sajnos csak ezek a vega fogások lesznek abban az étteremben, ahová megyünk, de félek, hogy érintkezhetnek hússal, zsírral.


Ugyan azon a serpenyőn sütik ki szerintetek, amin korábban hús is lehetett (netán egymás mellett?) vagy ugyan abban panírozzák, amiben előtte húst is?


Sajnálom, tudom, kényesnek tűnhetek, talán az is vagyok, de nem tehetek róla, nem szeretem a szagát.



2014. dec. 5. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Kb. biztos lehetsz benne, hogy az eszközök vagy az olaj érintkezett hússal is

És bár semmi közöm hozzá, de ez még a kényeskedésen is túlmutat, ez egyszerű műhisztériának hangzik, hogy őszinte legyek, leszámítva, ha vallási okai vannak.

2014. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha ennyire kényes vagy, ne egyél meg semmit, amit nem látsz, hogy hogy készül. Nem valószínű, hogy minden étteremben odafigyelnek erre, úgyhogy jobb, ha nem eszel ilyen helyen.
2014. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Akarom mondani, ha ennyire kényes vagy erre. Mármint hogy ne érezd az olaj ízét, amiben húst sütöttek. Nem bántó akart lenni a hsz-em.

2-es voltam.

2014. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem vallási okai vannak, hogy vega vagyok, lehet, hogy pszichológiai, nem tudom.

Csak sosem szerettem a húsételek szagát, ízét, meg magát a tudatot, hogy az mi.

Tudom, hogy ez már kényeskedés, de hát mindenkinek vannak hibái. Mikor próbáltam leküzdeni egy grillezett sajtot, ami hús mellett készült és érződött rajta a tarja"illat" (szerintem bűz)olyan hányinger jött rám, hogy félre kellett vonulnom a társaságtól.

2014. dec. 5. 12:29
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben - mármint ha ennyire nem birod a hús szagát/ízét -, a helyedben nem ilyemit ennék éttermben, hanem inkább salátát: pl. görögsaláta, vagy vegyes zöldségsaláta egy adag fött tésztával vagy sóba-vízbe krumplival - összekeverve megvan egy laktató tésztasaláta/krumplisaláta és húsmentesen.
2014. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

A legtöbb mainstream étteremben szerencséd, ha egyáltalán van húsmentes fogás. Az is csak a szokásos rántottsajt és/vagy rántott karfiol, üres körettel.


GARANTÁLT hogy nem használnak külön olajat és serpenyőt amiatt az egy fogás miatt. Kb az a hozzáállásuk, hogy már így is ők tettek engedményt a vegák felé.


Ha jót akarsz enni, akkor menj kifejezetten vega étterembe. Budapesten egyre több ilyen nyílik. Ha csak valakivel közös program miatt nész, akkor előtte lakjál jól, és ott helyben csak egy salátát kérjél.


Ez van :(

2014. dec. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az az étterem ahol serpenyőben sütnék a rántott dolgokat. Erre találták ki a fritőzt, amiben az ÖSSZES rántott dolgot sütjük. És igen, a panír is "húsos" lesz.
2014. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bumbi02 ***** válasza:
78%

Sajnálom hogy ezt mondom, de csak a tudat miatt lettél rosszul, és képzelted be a tarja illatot. Csinálok neked szívesen rántott sajtot a normál panírban, amiben mindent (kivéve halat) panírozunk, és normál olajban kisütöm, és csinálok külön panírban, külön olajban. Nem fogod tudni eldönteni, hogy melyik volt az. Ha ennyire érződne az előző hús íze, nem gondolod, hogy naponta a 150 rántott húsból visszaküldenének 50-et, hogy a csirkémnek sertés íze van?



Amúgy meg, ha ennyire zavar a tudat, hogy még be is képzelsz ízeket hozzá, akkor tényleg egy vega éttermet ajánlok. Mivel a normál konyhán sokszor (aláírom helytelenül, és ezt viszont vegaságtól függetlenül nem tartom helyesnek) ugyanazzal a késsel szelik a húst és sajtot, ugyanazon a vágódeszkán van a karfiol és a hús, illetve sokszor kézmosás nélkül húsos kézzel fogják meg a zöldséget is. Tehát amennyiben érzékeny lelkületű vagy -> vega étterem.

2014. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

@bumbi02: hidd el, akinek valamilyen szag/íz ellenszenves, az észreveszi!


Sokáig én sem hittem el, de egy ismerösöm azt állítota, hogy semmilyen káposztafélét nem tud megenni, mert rosszul lesz töle (azaz kihányja). Mindig azt hittem, hogy ezt beképzeli és csak hiszti, amíg egyszer anyósmhoz mentünk váratlanul és ö megkínált bennünket ebéddel. Húslevessel (leszürve, külön melléadott tésztával) kezdödött, ami szerintem nagyon finom volt, ahogy mindit is nála.

Az ismerösöm egy kanállal evett, utána felpattant az asztaltól - mint kiderült utólag, mindent kihányt, amit csak lehetett. Amikor jobban lett, akkor azt mondta, annyira erös volt a káposztaszerü íz, hogy nem bírta megenni. Ezen persze elöször összevitatkoztuk, uána megkérdeztem az anyóst - és kiderült hogy az illetönek iagga volt, a 10 liter!!! levesbe belefözött egy fél karalábét, az ismerösöm meg ezt kiérezte.


Szóval aki érzékeny valamire, az mikroszkopikus mennyiségekben is észreveszi, mégha senki más nem is.

2014. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom az értetlenkedőknek:nem akarunk vegetáriánusként olyan olajban sült dolgokat enni, amelyikben húst sütöttek. Az ugyanis átveszi a hús szagát, s nem, nem akarunk sehogy se húst enni. Húsleves levét se, két grammnyi húst se, zselatint se.

Nem tudom, hogy lehet biztosra elkerülni szerintem vagy megkérdezed, vagy tényleg kifejezetten vegetáriánus étterembe mész.

2014. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!