Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mik a tipikus szlovák kaják...

Mik a tipikus szlovák kaják vagy italok amit boltban meg lehet vásárolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavasszal megyek szlovákiába táborba és nem tudom ,hogy mik a tipikus szlovák kaják. Olyanokra gondolok mint Magyarországon az erős Pista vagy Balaton szelet. Tavaly is voltam ugyanebben a táborban ahova most is fogok menni de nem találtam semmi különlegeset ami Magyarországon ne lenne. csak Kofolát, de az nem nagyon jött be. Szóval remélem tudtok kicsit segíteni. 😃😃

2017. jan. 13. 18:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Magyar példához még a túró rudit akartam írni csak elfelejtettem.
2017. jan. 13. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A tátratea a jellegzetes röviditaluk, de olyat itthon is lehet venni, szóval nem akkora kuriózum. A sör úgy általánosságban, nagyüzemi szinten is jobb minőségű, mint nálunk, jobb ár/érték arányt képviselnek.


Energiaitalban az a kuriózum, hogy taurin van még mindig náluk, illetve lehet pár olyan Monstert kapni, amit nálunk nem. Üdítőben tényleg a Kofola, ami egyedi, az alap nekem se ízlik(mondjuk a kólát sem szeretem), de a meggyes bejött.


Csokik, rágcsák kb. ugyanolyanok, mint itthon, legalábbis a pár fajta alapján, amit kóstoltam. Boltban kész kajaként szerintem nem tudsz semmi nemzetit venni, legalábbis én csak ilyen kész nemzeti ételeket tudok, mint a sztrapacska.


De amúgy itt tudsz nézelődni, hogy miket lehet venni boltban: [link]

2017. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Princesky!
2017. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Horalky, Kakaové rezy
2017. jan. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Knédli!
2017. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊
2017. jan. 15. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Édesség: Deli csoki, Fidorka (olyasmi mint a Balaton szelet, csak kerek), Pribináček (valahol a joghurt és a puding között fél úton), az összes Figaro csoki, Horalky (alap. egyébként szintén olyan mint a Balaton szelet, de nincs bevonva).


Jók a szlovák sajtok: bryndza (juhtúró), parenica (otthon is van) Niva (kék sajt), Encián (camambert), korbačky (úgy néz ki, mint egy hajfonat vagy mint egy korbács :) ), oštiepok (az utolsó kettőt különösen ajánlom, mind2 van sima és füstült kivitelben)


Tipikus szlovák cucc a treska (majonézes halsaláta) minden boltban van a hűtőpultban dobozban, de sokszor kimérve is.


Acikdo (mint a kaukázusi kefír, de van mindenféle ízben)


Emlegette itt valaki a söröket: A sima 10%-os sörök ugyanolyanok, mint otthon, egyik sem nagy szám. A 12%-osak és az a fölöttiek tényleg jók (12-esből szeretem a Stein-t, a Zlatý Bažant-ot és a Šariš-t) (nyugi, ezek nem alkohol %-ok)


Haza nem viheted, de ha mentek étterembe, kostóld meg a pacallevest (držková polievka), nekem a kedvenc szlovák kajám

2017. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Főleg karácsonyi szezonban van mézbor (medové víno). Finom lehűtve és melegítve is.


Dévény környékén tipikus a ribizlibor (finom)


A többi szlovák bor szerintem felejthető.


Szintén a karácsonyi szezon kelléke a karácsonyi ostya (vianočné oblatky) (én nem lennék rá büszke, de a szlovákok szeretik)


Tipikus rövidital a Demänovka (olyasmi, mint a becherovka, csak ez szlovák) és a borovička (borókafenyűből készített pálinka, szerintem elég rossz, de ízlés dolga) és persze a Tatra Tea (Tatranský čaj) (már emlegették feljebb, több fajta van, a legerősebb asszem 72%-os, és ez bizony alkohol %)

2017. jan. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, a Stein tele van nyomva aszkorbinsavval, és mar az utóíze, mint az állat. A 12 balling fokos Zlaty Bazant tényleg jó, a Saris is korrekt... ha már így belementünk, akkor én még az Urpinerből a 12-es világost meg a 11-es barnát(tmavy) ajánlanám. Illetőleg a cseh csatos üveges Bernardok érik meg még nagyon az árukat. Főleg a Cerny Lezak... bár nem tudom, ez mennyire érdekli a kérdezőt, úgy hogy tovább inkább nem elemzem a kínálatot. :D
2017. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! De az alkohol tartalmú italok nem igazán érdekelnek mivel ahogy írtam táborba megyek és tilos az alkohol fogyasztása a kísérők jelenlétében és még amúgysem vagyok 18 így meg se tudnám venni😄 de tényleg nagyon szépen köszönöm azoknak is a választ akik italokat ajánlottak. 😊
2017. jan. 17. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!