Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tudtok olyan tipikus hús...

Tudtok olyan tipikus hús nélküli magyar ételeket, amik nincsenek Németországban?

Figyelt kérdés
Cserediák leszek, és kell vigyek 2 receptet, de nem szeretnék semmi husisat.Kakaóscsiga van Németországban, Hamburg mellett?

2016. jún. 1. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Kakaós csiga mindenhol van. Lángos, palacsinta, tócsni, sajtos-tejfölös tészta, túrós tészta, gyümölcsleves, madártej - ezek tipikus magyar ételek.
2016. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Lecsó tojással (szalonnna meg kolbász nélkül), sajtos tészta, tojásos tészta, fözelékek tükörtojással, gombapörkölt, rakott palacsinta, káposztás rétes,
2016. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
mi az a tócsni? :D
2016. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
A tócsni az a röcsöge.
2016. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

A palacsinta mint tipikus magyar étel? :)

Már a neve is a német palatschiken szóból származik. Ezzel nem lehet nagyot villantani külföldön, tekintve, hogy mindenhol ismerik.

A tócsni sem tipikus magyar étel, németül kartoffelpuffer a neve....

[link]

2016. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
Túró Rudi! Igaz, hogy az itthonról vinni kell, de mondjuk hűtőtáskában/szatyorban megoldható. Az igazi hungarikum!
2016. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
A mákos dolgokat sem igen ismerik, keszítik külföldön.
2016. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 7!


Ezt vajon mire használhatják?


[link]

2016. jún. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

5.: a németeknél nem hívják palatschinkennek a palacsintát, csak bizonyos tájszólásokban! Hivatalos neve a pfannkuchen, és minden nagymama ismeri, de a fiatalok is...


7.: ismerik a mákos életeket, karácsonykor pl. ugyanúgy mákos bejgli-féleség van. Mohnstollen a neve. Sok sütemény készül mákkal itt is. Persze a mákos tészta ismeretlen, de az annyira szar, hogy próbálkozni is felesleges vele.


Kérdező: kakaóscsiga nem tudom van-e, és nem Hamburg mellett élek, hanem München közelében, de ezekkel nem találkoztam még, pedig itt élek egy ideje, és a férjem is német :)

- túrós batyu

- pogácsa (csináltam már sajnos pogácsát, imádták)

- magyar, pirospaprikás levesek a gulyást leszámítva ismeretlenek pl. bableves stb. - de tegyük hozzá, hogy a környezetemben senki nem is volt tőle elragadtatva, bár nekem sem nagy kedvencem

- lecsó - ez a férjem egyik nagy kedvence

- gombapaprikás - erdei gombából szoktam készíteni házi nokedlivel, ezt imádja a család

- somlói galuska - ez is nagyon ízlett nekik

- lángos - ez már némileg betört, vannak bódék elszórtan, de sokan nem ismerik még. Ami engem ledöbbentett, egy street food festival-ön a legutóbb édes lángost árultak :(( csokival, gyümölcsökkel...

- kürtőskalács

2016. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

5-ös: figyelmedbe ajánlom a következö cikket, a palacsinta szó ugyanis NEM az osztrák paltschinkenböl ered:


[link]

2016. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!