Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Magyar kifejezést keresek a...

Sebi21 kérdése:

Magyar kifejezést keresek a "Brät" német szóra. Annyit tudok, hogy ez valamilyen hús, amit jéggel darálnak át és millió fajtája létezik. Kalbsbrät, Schweinewurstbrät, Leberkäsebrät stb. De pontosan mi az ördög ez és hogy lehetne lefordítani?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 10. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt talán húsdarálmánynak, hústésztának, húsmasszának lehetne fordítani.


Ehhez színhúst aprítógépben egész finomra pépesítenek, közben folyamatosan adagolva hozzá jeget, hogy ne melegedjen fel a massza.


Eredetileg a virslik, párizsi, Leberkäs, meg egyéb finom húskésitmények készültek ilyen módon.

Persze akkor még nem volt egyikben sem szója, krumpli, meg egyéb nem odavaló összetevö, és kizárólag jó minöségü színhúst használtak hozzá. (Ahogy Németországban a mai napig is készül)

2017. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az első válasz nem volt hasznomra, mert én magyar kifejezést keresek, a német szó fogalmával már nagyjából tisztában voltam. De azért köszönöm.
2017. ápr. 11. 07:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a hivatalos megnevezés a "húspép":


[link]

2017. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a harmadik választ is, pontosan ezt a frappáns kifejezést kerestem. Szuper!!!
2017. ápr. 12. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!