Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Csinált már valaki obentot?...

Csinált már valaki obentot? Milyen lett? Ti a rizsen kívűl mit raknátok bele, hogy ilyen aranyos és érdekes legyen?

Figyelt kérdés

Obento:japán ebéd amit dobozbavisznek magukkal és különböző kis formákat tudnak benne készíteni pl:

[link]

[link]

[link]


2010. máj. 20. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Jaj hát ezek nagyon aranyosak. :D

Még nem láttam ilyet, de azon filóztam, hogy a virágokat meg ilyeneket miből csinálhatták? Olyan marcipánosnak tűnik :)

2010. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szia! én sem láttam még ilyet, de az jutott eszembe, hogy esetleg sima rizs helyett tehetnél rakott brokkolit vagy karfiolt bele, amiben persze van rizs is, de a darált hús és a brokkoli vagy karfiol, plusz fűszerek feldobják ízügyileg a malackát pl.:) esetleg még töltött csirke töltelékét is meg lehet így formázni, kicsit több zsemlével. hirtelen ennyi jutott eszembe:) az biztos, hogy nagyon időigényes, de ha van hozzá kézügyességed, biztos megéri. nagyon jól néznek ki.
2010. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek mind zöldségekböl, halakból, ternger gyümölcseiböl meg tojásból vannak. HA a you tube-n keresel, akkor ott van több video is, ahol a készitését mutatják, ugyan angolul beszélnek, de a képek is eleget mondanak.
2010. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszike! A rozs még menne is csak mindig látok az ilyen képeken hínárt (brrr) amit nemtudok mivel helyettesíteni. Arra gondoltam polipkákat csinálnék virsliből s borsó lenne a szeme s tükörtojást akarnék sütiformával nyomni még hozzá. :D
2010. máj. 22. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!