Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik az a kaja (főleg...

Melyik az a kaja (főleg alapanyag), amely szerinted külföldön jobb és melyik az, amelyikből a magyar?

Figyelt kérdés

Pl. szerintem a paradicsom tök más ízű Magyarországon és másképp finom, mint a spanyol vagy az olasz, de a hollandnak se íze, se bűze.


A tej meg a vaj szerintem Svájcban a legfinomabb. A francia vaj se rossz azért, de valamiért a svájci tehenek finomat tejelnek.


A német káposzta jobb, mint otthon. Főleg a "Filderkraut". Az almájuk is isteni.


De az én otthoni epremet szerintem nem übereli semmi.

Az ugyan nem túl nagy szemű, de erős szamóca íze van és ha sokat süt a Nap, jó édes is.


2017. aug. 13. 21:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

- külföldi (Svájc): sajt, csoki, Valais-i borok

- magyar: kézműves sörök, túró (itt csak Quark van, ami nem olyan, mint az otthoni), kolbász

- tej: kizárólag a "tejes bácsié" Kerepesen. Sehol máshol nem ittam olyan finom házi (még meleg, friss) tejet, itt sem :)


A zöldség annyi, hogy itt 95%-ban friss minden, otthon meg nem eltétlen, húsból sem vettem még romlottat, az 50%-osra árazott is tök jó, egyáltalán nem szagos, mint sok esetben Mo-n.

2017. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, a magyar kolbász.
2017. aug. 14. 14:34
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
En is kulfoldon elek. Nekem a magyar turo mint olyan hianyzik, itt csak valami furcsa maszlagot lehet kapni, "turo" gyanánt.. a zoldsegek gyumolcsok viszont sokkal finomabbak. Igaz kisebbek mint az ottaniak, de itt helyben teremnek, szoval gondolom nincs agyon kezelve ,h kibirja az utaz..
2017. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
*utat
2017. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan minőségű pirospaprikával máshol nem találkoztam, mint a magyar kalocsai, szegedi, cecei pl.

Halászlét sem főznek olyant sehol, mint a magyar halászlé, akár bajai, akár tiszai.

A pizza viszont Olaszországban a legfinomabb, ez vitathatatlan.

Finomak a francia, spanyol, olasz borok, de a hazaiak között is találni nagyon jó borokat.

A minőségi pálinkáinkkal sem vallunk szégyent sehol.

Paradicsomot a hétvégén kétfélét is vettem. magyarnak kiírt fürtöst a boltban, és egy bácsitól kistermelőit a piacon. Ég és föld volt a kettő a bácsi portékája javára.

Azért az ipari méretű termelés/termesztés és a kistermelői/őstermelői között is van különbség.

2017. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezek, amiket mindenki ír, az erősen függ a helyi viszonyoktól is.


Mert a vásárcsarnokokban többféle boltban lehet tejet-vajat-tejfölt kapni, és mind finom, másképpen. A magyar kisüzemi sajtok közül is nehéz választani, de biztos, hogy a svájci kisüzemi is finomabb, mint, amit Mo-on boltban lehet kapni.


A németek savanyúkáposztái nekem szörnyű csalódások voltak, de biztos a helyi piaciak ott is finomabbak. A legfinomabbat mégis csak a régi, Széna téri piacon vettem.


Az osztrák szilva ugyanolyan, mint a magyar. A fáról is, boltban is.


A magyar lecsópaprika páratlan, és más országokban is olyan az íze, az a fajtától függ, úgy néz ki.


A magyar krumpli messze a legjobb, az új is, a későbbi is.



Aki külföldön rendes túrót keres, próbálja meg a helyi lengyel boltban.

2017. aug. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ok, te a hatar mellett elsz, kozel Svajchoz, en meg svajcban. A svajci pekaruk azon tul h tularazottak, szerintem nem is olyan finomak , eltekintve a gipfelitol meg 1-2 termektol. ( osszessegeben). Amugy egyeni velemenyeket kerdeztel, megis kicsit olyan, mintha a sajat " igazad" alatamasztasara varnal :)
2017. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!