Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mochi izerol mit gondoltok?

Saku14 kérdése:

Mochi izerol mit gondoltok?

Figyelt kérdés
En megcsinaltam a mikros mochit , matcha izzel .. Amikor megtoltottem es gombocot formaztam belole nem lett letisztult gomboc "rancos lett" ahol ossze fogtam a toltes utan ott latszottak ezek a vonalak es nm tuntek el formazas utan . Az ize nkm nm izlet annyira a rizst ereztem benne , toltelek sem helyezkedett el a kozepenel . Nem tudom h csinaljak azokat amik a kepeken vannak
2018. márc. 3. 11:06
 1/1 anonim ***** válasza:
71%

A kinézet egy dolog, de az íze ízlés dolga. A párom imádja, napi 2-4 mikrós mochit eszik (mazsolásat, csokival, nem tölti meg), szerintem pedig rossz. A rendesebb töltelékűekben kedvelem a tölteléket, de a rizses zselécsirizt csak poénosnak tartom, finomnak nem.


Úgy kell megtölteni, hogy még elég lágy legyen a tészta ahhoz, hogy simán összeforrjon, ha túlságosan kiszárítod, nem lesz szép. De ahogy írtam, mi általában nem is töltjük, lényegesen egyszerűbb, könnyebb úgy, bár a töltött mochi az igazi...

Lehet egészen vékony tésztával csinálni a töltöttet, akkor kevésbé dominál a rizs s ízesebb lesz a cucc. De ezt csak videóban láttam, nem vesződtem vele. Én csak színes mochitekercset kreáltam, anyagában színeztem meggylével, rétegeztem és összecsavartam. Az is könnyebb, mint tölteni, szerintem.

2018. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!