Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit gondoltok, hizlal a kuszkusz?

Mit gondoltok, hizlal a kuszkusz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 06:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
azt sem tudom mi az, de biztos :)
2010. máj. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN, amit megeszel, az hizlal, ha elég sokat eszel belöle, az egyedüli kivétel a viz, minden másnak van kaloriatartalma.

A kuszkusz lényegében gabonából készül, ezért nem igazán kalóriaszegény, 100 g 266 kcal (egy a nyersre vonatkozik!). De ha nem ezzel tömöd magad pukkadásig, akkor nyugodtan ehetsz néha.

2010. máj. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mert sok benne a szénhidrát!
2010. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vissza kérdezek : el tudod képzelni,hogy megeszik egy ember például egy marékra való kuszkuszt és ettől ő meghízik ?
2010. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nem,csak akkor ha sokat eszik belőle az ember...De én most 68kg vagyok és el akarom érni az 1 évvel ezelőttit(56kg),ezért ki akarom zárni az étkezéseimből a krumplit és tésztaféléket.


Nem akarok csak zöldséget köretnek az ételeimhez,ezért gondoltam a kuszkuszra.

2010. máj. 29. 10:21
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
A krumplival sokkal jobban jársz, mert 100 g csak 80 kcal, tehát kevesebb, mint a kuszkusz.
2010. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
A kuszkusz búzadarából készül így sok benne a szénhidrát ami hízlal, ha fogyni akkarsz sok zöldséget gyümit kell enni lehetőleg nyersen.
2010. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Te okos, a zöldség és a gyümölcs is tömény szénhidrát -.-"
2011. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 12:40-es: szerintem valamit nagyon rosszul tudsz: a zöldségekben és gyümölcsökben ugyan van szénhidrát, de nem sok, ezen kivül van bennük rengeteg rostanyag, ásványi anyag és vitamin, amikre szüksége van a szervezetnek. Ezen kivül a magas rosttartalom miatt hamar telit, jóllakottásgérzetet kelt.

KEress rá a neten, hogy a gyümölcsökben, de föként a zöldségfélékben mennyi 100 g-ra a szénhidráttartalom, utána számold ki, hogy egy átlagos adag (25-30 dkg-os) zöldség/gyümölcs összesen mennyi. Rá fogsz jönni, hogy még mindig sokkal, de sokkal kevesebb, mint a rizs/tészta/krumpli, stb

2011. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Persze!

De azért hasonlits már össze 30g kuszkuszt és 30 gramm almát!!! 30g alma kb fél falat!! 30g elkészített kuszkusz pedig egy egész tányér étel. Na vajon vivel lakik jobban az ember?


Lehet viszonylag alacsony a gyümölcsök ch tartalma,de egy alma minimum 200g,a dinnyéről meg már ne is beszéljünk mert simán be lehet pusztítani akár több kilót is,20perc múlva meg ismét éhes lesz tőle az ember. És próbálj meg megenni 100g kuszkuszt,fogadok nem menne :) Na itt a különbség.

2011. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!