Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyhogy nem esznek a Magyarok...

Hogyhogy nem esznek a Magyarok marhahúst? Angliában éltem egy évet ott a Tesco ban szinte csak marhahúst lehet kapni szeletelve, mindenki azt eszi.

Figyelt kérdés
Magyarországon azt mondják: a marhahúst lassú és nehéz sütni. Angliában azt a marha könnyen és 5 perc alatt elkészül. Más az angol és a magyar marha? (thehén)?
2010. jún. 11. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Eszik a magyarok is a marha húst.Én is Angliában élek,és amíg otthon disznó hűst ettünk,itt kint többnyire marha húst.ennek egyszerű oka van.Olcsó..Valószínű,hogy otthon drága a marhahús,és ezért veszik inkább a disznó vagy csirke húsokat..Egyébként van különbség a két hús között,mert itt kint a marhák egész évben zöldben legelnek,míg otthon télen tápon kell élniük..
2010. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
drágább, mint a sertés...amúgy én is 5-10 perc alatt megsütöm, és szívesen is vesszük, ha telik rá
2010. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:02 vagyok.

Még valamit.A tesco -ban lehet kapni disznó húst is,csak nem olyan szépek mint otthon.Sokszor csak azért vettünk marhát,mert annyira pocsékul nézett ki a sertéshús,hogy azt úgyse ette volna meg senki(zsírós,mócsingos.brrr)Szóval otthon a sertéshús sokkal szebb,és olcsóbb szerintem mint itt kint..

2010. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Ez így nem igaz, mi hetente kb kétszer eszünk marhát. Ahogy csirkét és sertést is.

Nem ugyanaz a magyar és az angol marha, a marhának vannak részei amelyek gyors sütésre alkalmasak, de ezek itthon nagyon drágák. Olcsóbbak a párolni való részek.

2010. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
ja és ne a tescot vedd alapul. Magyarországon biztos ne. Normális ember ott nem vesz húst. De ha kimész a piacra. elmész egy henteshez látod, hogy ugyanannyi marha van mint disznó.
2010. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen van különbség a kettő közt. Angliában valóban vágásra tartott fiatal marhát vehetsz. Magyarországon elsősorban a lefejt beteg, vén teheneket kapod marha néven.
2010. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
tescoban eleve semmilyen húst nem érdemes venni,olcsóbb mint a piacon vagy a hantesnél,aztán mikor elkezded sütni majd nézel nagyokat hogy felére összetöpörödik,mert csak felfújt,vizes szar az egész.
2010. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. még a szagát sem szeretem a marhának, azért nem eszem.
2010. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Esznek azért itt is marhát, de ebben benne van az is, hogy nálunk inkább csak tejmarha van, nem olyan finom húsmarhák, mint Angliában. Ezért itt nem is kapni olyan jó minőségű marhahúst.
2010. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Régebben,kb 10 éve,meg még annál is régebben,szívesen megettem a marhahúst is,de most már nem szeretem.Mintha megváltozott volna a minősége.Rágós és fura íze van,kicsit a birkahús ízére emlékeztet.Régebben ezt nem vettem észre.

Most már emiatt nem szeretem ,úgyhogy nem fogok sűrűn marhát vásárolni.

2010. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!