Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Van kedvenc külföldi, cukrászd...

Van kedvenc külföldi, cukrászdai süteményetek, amit itthon nem vagy csak elvétve lehet kapni?

Figyelt kérdés

Én élek-halok a francia cukrászatért, de Budapesten is csak elvétve találok hasonló dolgokat, mint a kinti patisserie-kben.


Kedvenceim: éclair (csokis, kávés), tarte aux fraises (epertorta), tarte aux pommes (almatorta). Valamint a péksütik: pain au chocolat, pain aux raisins, a croissant is finom (sütni is tervezek).


De ott vannak a friss, ropogós baguette-es szendvicsek is...


Nektek van kedvenc külföldi, cukrászdai sütitek, esetleg péksüti? Olyasmi, amiket itthon alig vagy egyáltalán nem kapni. Próbáltátok esetleg házilag sütni?



2018. júl. 3. 02:26
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Nincs.
2018. júl. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a japán mochi (mocsi) ilyen. Mostanában már kapni kínai üzletekben csomagoltat, de az szerintem meg se közelíti az igazit.

Igen, próbáltam otthon, vettem ragacsos rizslisztet, adzuki babot. Mégy egyelőre csak datolya töltelékest próbáltam, az adzuki bab főzésre még nem vitt rá a lélek (áztatni kell, meg kétszer cserélni a főzővizét), de valamit elronthattam, valószínűleg nem kellett volna a porcukorban is meghepmergetni, elég lett volna a keményítő, mert szilvásgombóc ízű lett. :/

2018. júl. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A finn porkanapirakka a kedvencem, de más finn cukrászati és pék termékeket is nagyon szeretek
2018. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az összes süti, amit a Sprüngliben lehet kapni :)


Olyan, amit otthon nem lehet kapni: az összes svájci speci torta (Zuger Kirsch, pl.).

2018. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a holland "Gevuld speculaas" nevű süti az egyik ilyen kedvencem, igaz, 10 éve nem ettem sajnos. Anno Hollandiában kóstoltam egy pici falu pékségében, de a mai napig a számban van az íze. Omlós, mézeskalács jellegű a tésztája, a tölteléke pedig mandulás-marcipános, isteni finom.

(a poén az, hogy alapjáraton egyáltalán nem rajongok a marcipános cuccokért, de ez valami mennyei)

2018. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bamieh. A párom iráni, ott kóstoltam meg, itthon még sajnos nem láttam sehol. Nagyon hasonló a churroshoz, de a tésztában sáfrány van, illetve a végén nem csokiba van mártva vagy porrcukrozva, hanem rózsavizes sziruppal meglocsolva. Aki szereti az intenzíven édes keleti desszerteket, annak a szíve csücske lesz, én ilyen vagyok.

Házilag... hát, majd egyszer lehet, hogy megpróbálom, csak utálok olajban sütni :)

2018. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!