Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a különbség a döner és a...

Mi a különbség a döner és a Gyros között?

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Első arab keleti eredetű a másik a görög , átkerült hozzájuk és ők így nevezik .
2018. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Semmi. A döner kebab meg a gyros gyakorlatilag ugyanaz. A sima kebab az másabb, de egyébként ez mind arab-török eredetű. Szinte az összes balkáni étel a török eredetű, csak mindenhol kicsit másképp készítik, jó példa erre a töltött káposzta.
2018. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Döner kebab: általában birka vagy bárányhúsból készül.

Gyros: Általában disznó- vagy csirkehúsból készül.

2018. aug. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
A Döner török, a Gyros görög.
2018. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Ha jól tudom, saját tapasztalatom alapján (Németországi töröktől vettem), a dönerben csak káposzta van (más zöldség nincs), illetve bárány húsból készül. A "pita" pedig olyan különleges, kissé hasonlít a lepényre, de finomabb. Az igazi görög gyrosban (ahol laktam, egy görög férfi vezette a gyrosozót) pedig főtt krumpli is van.
2018. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

#5

A két étel neve csak a húst jelenti, az hogy milyen körítéssel adják teljesen lényegtelen. Mind a kettő nyárson sült hús, a döner kebab meg a gyros függőleges nyárson, a sima kebab és a görög megfelelője a szuvlaki pedig vízszintesen. Ezek ugyanazok az ételek, csak miután a görögök függetlenedtek a törököktől elkezdték kicsit másképp csinálni más körítéssel meg disznóból is és nemzeti ételeikként reklámozzák.

2018. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!