Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek nem unalmasak a...

Szerintetek nem unalmasak a magyar ételek? Leginkább a fűszerezés miatt?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy borzasztóan ráuntam a klasszikus magyar ételekre, szerintem leginkább azért untam rájuk, mert itthon mindig azt eszünk.

Rájöttem, hogy lényegében teljesen mindegy mit eszek( csirke vagy disznó, krumpli vagy zöldségek, rizs vagy tészta, egyszóval mindegy hogy mi ) mindennek ugyanolyan íze van.

Olyan mintha mindennap ugyanazt ennek csak már formátumban/ állagban.

Mivel dobjam fel az ételeket? Mivel tehetném őket kevésbé unalmassá?


2018. aug. 27. 18:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Tegyél lekvárt a pacalra.
2018. aug. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen igazad van, minden magyar kajának pörkölt- vagy lecsóíze van.
2018. aug. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Készíts brassóit elsőként lassagnát zöld fűszerekkel csirkével . Aztán ha halat bécsi szeletet panírozol vagy bundás kenyeret készítesz tegyél a tojások közé őrölt köményt fűszerkeveréket a liszthez fehér borsot . A krumplis tészta feldobható ha vajas pürével és kefirrel kevered csinálod és kockázott kolozsvári szalonnát sütsz ki hozzá .
2018. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Amúgy nem megsérteni akartam senkit, alapjáraton én szeretem a magyaros ízeket:D

De most valamiért rájuk untam

2018. aug. 27. 19:02
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
A magyaros ételeknek sem egyforma a fűszerezése, ha a szakács tud főzni.
2018. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Én soha nem tudnám megunni,gulyásleves,húsleves,babgulyás,sült oldalas,cigánypecsenye,hurka-kolbász stb..a magyar konyha a legjobb a világon.Ha felkeltesz hajnali háromnegyed háromkor,és elémraksz néhány szelet lacipecsenyét,egy szó nélkül betakarítom.

Sokfelé jártam a világban munkámból adódóan,talán spanyolországban ettem olyan jókat mint itthon,de semmi nem ér fel a magyar konyhához.

2018. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Egész másképp fűszerezem a szalontüdőt, a töltött paprikát és a vargabélest.🙂 Próbáld szélesíteni a palettát, és használj bátran másfajta ízesítést, mint a megszokott. És nem kell mindig magyaros kaját főzni, én is szeretem, de szeretem sok másnemzet konyhájából is, ami jó.
2018. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
De, nagyon. A mediterrán konyhának viszont nincs párja.
2018. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk nem muszáj mindig magyar ételeket enned.
2018. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Másképp kell fűszerezni. Egyszer lehet csípős, egyszer sima. Egyszer lehet pörkölt, egyszer rakott krumpli, máskor rántott hús, szilvás gombóc, tojásos nokedli... Millió lehetőség, és változat létezik.
2018. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!