Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Érdekelne hogy ki eszi cukorra...

Érdekelne hogy ki eszi cukorral (kristály vagy porcukorral) a káposztás tésztát, és merről származik?

Figyelt kérdés
A férjem szerint gáz, hogy porcukorral eszem a káposztás tésztát, pedig én gyerekkorom óta így szoktam meg, és ezt láttam a szüleimtől...én Pest megyéből Nagykátáról származom, és érdekel hogy melyik térségben hogyan ízesítik?

2018. nov. 10. 20:06
1 2
 11/20 anonim válasza:
89%
Budapesti (óbuda) vagyok cukorral eszem a szüleim sóval -borssal ették. A két tesóm szintén sóval -borssal eszi.
2018. nov. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én borssal eszem, de a párom borssal és cukorral (ma már xilittel). Eredetileg székesfehérvári. Nekem a szemem se rebben, én a cukros lecsótól kapnék frászt, anno a szomszédban úgy ették. Anyám cukros-fokhagymás salátalevese után már kevés dolgon lepődöm meg (egyébként az finom), bár azt meg a cukros-tejfölös-ecetes-hagymás babfőzelékek vezették fel, onnan már csak egy ugrás :D.


Nem gáz, hogy más az ízlésed, hogy lenne már az? Nekem eszembe sem jutna beleszólni mások ízlésébe, mégis mit fáj az nekem, ha valaki megcukroz valamit, amit én nem?

Rengetegen cukrozzák a káposztás tésztát vagy akár a tepertős túrós tésztát is. Én meg nem enném, csak igen komoly éhínségben, de ettől még másnál nem zavar.

2018. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban egy kiló cukrot öntöttem rá, most már rosszul vagyok tőle és csak a borsos változatot vagyok hajlandó megenni. 23/L Fejér megye
2018. nov. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Kristálycukorral eszem, amúgy a menzán is így adták a suliban. Komárom-Esztergom megye.
2018. nov. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Kristálycukorral és sok borssal. De a káposztát is karamellizált cukorral kezdjük. Szabolcs, Nyìregyháza.
2018. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Borsal és porcukorral esszük. Fejér&Tolna megye.
2018. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is porcukorral adták a menzán. (Budapest)
2018. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Porcukor, így eszi az egész család. Baranya megye
2018. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szintén , mint az utolsó. Porcukor, baranya megye
2018. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Cukorral borssal. Szolnok megyei vagyok. Heves megyében sósan készítik
2018. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!