Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan készíthetnék cukor...

Hogyan készíthetnék cukor kristály tömböt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnék kristálycukorból kristály tömböt készíteni? Ugyebár a neten sok leírás vagy az úgynevezett kandiscukorról, hogy pálcikára vagy cérnára kikristályosodik a cukor, ami jó kávéba, teába, stb... Ezzel az én problémám az lenne, hogy én nem megenni akarnám, hanem díszként kitenni a polcomra(lekenném körömlakkal, hogy ne ártson neki a levegő nedvessége, illetve hogy ne ragadjon), így én nem egy hosszúkás tömböt szeretnék, hanem egy kisebb tömböt, mint egy kockacukor, csak értelemszerűen áttetsző kristályként. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges ez valahogy hagyományos konyhai eszközökkel? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2018. máj. 30. 16:16
 1/2 anonim válasza:

Szerintem működne úgy, hogy főzöl egy nagyon tömény cukorszirupot(neten találsz recepteket) és ha feloldódott benne minden cukor, akkor egy kocka alakú edénybe öntöd. Teljesen ki fog kristályosodni ahogy hűl.


Tapasztalatból mondom, mivel csináltam egyszer cukorszirupot, és a maradékot egy üvegbe öntöttem. Egy nappal később megnéztem.. Kő kemény lett..


Örülök, ha segíthettem! Sok sikert:)

2018. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :) Ötletnek jó, de utána hogy szedem ki az edényből/üvegből, ha teljesen beleköt? Mert én elsődlegesen csak a kristályt szeretném.


Egyébként utólag azt találtam ki, hogy egy kockacukrot szétvágok 2-3 darabra, és az egyiket cérnára kötve belemártom a szirupba, hogy majd azzal a formával hátha nőni fog... Természetesen nem jött be. XD De ehelyett felette nőtt egy kb. dobókocka méretű barna kristály(barna cukorral). A maradék szirupot holnap újrafőzöm, hogy megint tiszta és híg legyen(mármint ne legyen benne kivált kristály), és hátha tudom tovább növeszteni azt, ami már szép kocka. :)

2018. jún. 3. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!