Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért olyan csokoládé- ill....

Miért olyan csokoládé- ill. kakaófüggő sok vegetáriánus illetve vegán?

Figyelt kérdés

A kakaóban teobromin alkaloid található, ami éppen annyira egy serkentőszer, mint a kávéban a koffein ill. a teában lévő tein. Rendszeres nap-mint-nap történő fogyasztása hasonló hatást vált ki, mint a dohányzás: korlátozza a szabad gondolkodást. Ezenkívül elég súlyos függőséget tud okozni, hatásában a koffeinhez illetve a THC-hez lehet csak hasonlítani.

Nyilván a nyugati típusú társadalmakban már kora gyerekkortól sok kakaót, csokoládét adnak a gyerekeknek édesség, desszert és nass gyanánt, hogy kialakítsák ezt a függést, ami az édesipar (illetve kisebb részben a kakaófeldolgozók) érdekeit és profitját szolgálja.

Ám nagyon sok mindenevő étrendről áttért vegetáriánus ill. vegán mindezt ezek szerint nem tudja, hiszen továbbra is nagy mennyiségben, és elég nagy gyakorisággal eszik. Viszont a krisnások ill. vaisnavák nem is fogyasztják egyáltalán, helyette csakis karobport.

A középút valahol a gyakori, szinte naponta történő bevitel és a teljes tiltás között volna. Tehát lehet enni, de mértékkel és mondjuk hetente max. 2-3x, hiszen bizony erős serkentő/élénkítő hatása van, de vannak hátulütői is, és ezért korlátozni érdemes.



#vegetarianizmus #csokoládé #vegán #kakaó #kakaófüggő #csokoládéfüggő
2019. júl. 26. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Ez az agymenés fájt. Azt mire alapozod, hogy a vegetáriánus és vegán emberek csokifüggők, a húsevők meg nem???
2019. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Természetesen a mindenevők is azok, hiszen a magas arányú fehérjére-zsírokra épülő táplálkozásukban a finomított cukrok és vele együtt a kakaó is szinte főszerepet játszik.

A kérdésem pontosan arra vonatkozott, hogy mivel a teobromin azért nem egy teljesen veszélytelen hatóanyag, miért nincsenek ennek a vegák ill. vegánok tudatában? A tőle való függés szinte közismert, csak a köztudatban – így az orvosi/dietetikusi köztudatban is – nem tartják annyira károsnak, mint a koffeint illetve a nikotint.

2019. júl. 26. 22:04
 3/17 anonim válasza:
87%

Vegán vagyok,fél éve, nagyon pártolom a teljes értékű növényi étkezést is.

Egyáltalán nem vagyok se csoki, se kakaó függő. Ha édességre vágyok sokkal szívesebben sütök olyan sütiket amik inkább gyümölcsösebb/magvas jellegűek. De csokisat kifejezetten ritkán.

Szerintem egyénfüggő, nem összeköthető a vegetáriánus/vegánsággal. Szerintem mi igyekszünk egészségesebben élni annál, hogy ilyeneket vigyünk be a szervezetünkbe.

De jó ötlet az aranyközépút megtalálása :)

2019. júl. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok okból lehet valaki vegán vagy vega, azok száma akik tudják mi az a teobromin elég elenyésző.
2019. júl. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Thoughtful válasza:
100%
Vegetáriánus vagyok több mint egy éve és utálom a csokit
2019. júl. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne egészségtudatosnak is lennünk? Tizenpáréve nem eszek húst, de ez nem azt jelenti, hogy este hat után nem eszek, csak salátán élek és folyamatosan edzek, kalóriát számolok, nem eszek feldolgozott ételeket
2019. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Alain Delon ***** válasza:
70%
Korlátozza a szabad gondolkodást! Ezen besz_rtam!
2019. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, már a kérdés feltevése marhaság.
2019. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Elég sok okból lehet valaki vegán vagy vega, azok száma akik tudják mi az a teobromin elég elenyésző."


Nyilván, de azért maga a csokoládé hiába van annyira hájpolva, mégsem az a szuperkaja, aminek sokan be akarnák állítani. Afrodiziákum, de van sok kedvezőtlen hatása, nemcsak a teobromin tartalma.

2019. júl. 27. 15:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt honnan veszed, hogy a csoki szuperkajának van beállítva? Konkrétan tőled hallom először....
2019. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!