Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan ne veszítsem el az...

Hogyan ne veszítsem el az akaraterőm?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, születésemtől kezdve vegetáriánusnak neveltek. A tejtermékeket, tojást már mind elhagytam, viszont a csokiknál /ropiknál mindig elcsúszom. Mivel a szüleimmel élek, nem megoldás a "ne tarts csokit/ sajtos chipset", ha veszek magamnak vegán csokit, és az "nem elég", akkor mindegy, mi van még, meg kell ennem.

2019. márc. 9. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha kívánod, akkor egyél. Jobb, mint az állandó sóvárgás.
2019. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tarts otthon vegán rágcsákat. Chipsből, popcornból és édességekből is egyszerű beszerezni ilyet.

Ne utáld magad, ha megeszel egy-két kocka csokit a családdal együtt. Már az is hatalmas eredmény, hogy ezeket az ételeket elhagytad. Ha a többit is sikerül, az jó, de nem görcsölj rá nagyon.

2019. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha nagyon kívánunk valamit az a szervezetünk visszajelzése,hogy valami hiányzik. Ne tegyél szemrehányást magadnak,mert vitaminhiányod vagy bármi olyan anyagot fogyasztasz amivel működő szerveidet fenntartod. Vannak látható jelek:hajhullás,a köröm barázdált v vonalkás,töredezik,fáj valamink,ingerūltek vagyunk,lehetne a végtelenségig fokozni.

Te vágytál egy kis boldogság-hormonra (csokoládé).Melyiket szereted jobban a tejcsokit vagy az étcsokoládét? Nagyon finom ha tejbegríz tetejére reszelt csokit teszünk,a feketekávéban szoktam inni.

2019. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az aranyos válaszokat mindegyikőtöknek. 😊
2019. márc. 9. 19:37
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Persze, biztos vitaminhiány miatt vágyik 0 vitaminos chipsre meg ropira, jó vicc!


Kérdező: vegyél magadnak más ízesítésű chipset ha szereted, vagy készíts házi zöldségchipset céklából, édesburgonyából, burgonyából a sütőben, nagyon finom!


Csokiból fokozatosan próbálj átállni az étcsokira, ahogy elhagyod a tejeset, úgy egyre finomabb lesz, és egy idő után iszonyatosan édesnek fogod érezni a cukros utánzatokat és nem is vágysz majd rá :)

2019. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm, az előző gondolom úgy gondolta, hogy valami hiányzik, ezért mással próbálom pótolni. Tudod, pl. ha csokit kívánsz, magnéziumhiányod van, stb. Én legalábbis így értelmeztem.
2019. márc. 9. 23:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi az oka annak, hogy vegán szeretnél lenni? Ha az egészséged vagy a környezeted, akkor egyértelmű, hogy amúgy is hagyd el az édességeket. Ha csak úgy...akkor szerintem mindegy az a kis mennyiség ami a csokikban van.
2019. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Attòl, hogy vegetariánus vagy ehetsz tojást és tejterméket is, as egészséges. Én is az vagyok és csak a húsokat, halakat és zsírt hagytam ki az étrendemből.
2019. márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. Egyáltalán nem egészségesek a tejtermékek és a tojás, és mindegy is szerinted az-e. A kérdező vegán szeretne lenni, azok pedig nem fogyasztják.
2019. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A kérdező vegetariánust írt nem vegánt...
2019. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!