Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért olyan csokoládé- ill....

Miért olyan csokoládé- ill. kakaófüggő sok vegetáriánus illetve vegán?

Figyelt kérdés

A kakaóban teobromin alkaloid található, ami éppen annyira egy serkentőszer, mint a kávéban a koffein ill. a teában lévő tein. Rendszeres nap-mint-nap történő fogyasztása hasonló hatást vált ki, mint a dohányzás: korlátozza a szabad gondolkodást. Ezenkívül elég súlyos függőséget tud okozni, hatásában a koffeinhez illetve a THC-hez lehet csak hasonlítani.

Nyilván a nyugati típusú társadalmakban már kora gyerekkortól sok kakaót, csokoládét adnak a gyerekeknek édesség, desszert és nass gyanánt, hogy kialakítsák ezt a függést, ami az édesipar (illetve kisebb részben a kakaófeldolgozók) érdekeit és profitját szolgálja.

Ám nagyon sok mindenevő étrendről áttért vegetáriánus ill. vegán mindezt ezek szerint nem tudja, hiszen továbbra is nagy mennyiségben, és elég nagy gyakorisággal eszik. Viszont a krisnások ill. vaisnavák nem is fogyasztják egyáltalán, helyette csakis karobport.

A középút valahol a gyakori, szinte naponta történő bevitel és a teljes tiltás között volna. Tehát lehet enni, de mértékkel és mondjuk hetente max. 2-3x, hiszen bizony erős serkentő/élénkítő hatása van, de vannak hátulütői is, és ezért korlátozni érdemes.



#vegetarianizmus #csokoládé #vegán #kakaó #kakaófüggő #csokoládéfüggő
2019. júl. 26. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
hu, kössz a kérdést, meg is kívántam a forró csokit... csinálok is egy fincsi kakaót magamnak (persze kókusz tejjel, mert vegán vagyok...)
2019. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
Mióta vegán vagyok pont hogy szinte egyáltalán neme eszem ilyesmit. Ha már eszek, akkor 90%+ os étcsokit, nem a cukros szarokat. De egy tábla nekem tuti elég egy hónapra...
2019. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként röhej, de én is azóta, hogy igyekszem elkerülni a mindenféle állati alkotóelemet (nem vagyok vegán, itthon úgy gőzök, de pl munkahelyi menzán nem kérdem meg, mi van ak kajában, a vegetáriánust veszem), szóval, azóta én is jóval kevesebb csokit eszem, illetve, eszem, de a magas kakaótartalmú étcsokikat.
2019. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Hol találhatok bővebb információt arról, hogy a rendszeres kakaófogyasztás "korlátozza a szabad gondolkodást"?
2019. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"A veganizmus az állati eredetű termékek használatának mellőzése és az ehhez kapcsolódó filozófia, ami elutasítja az érezni képes állatok árucikk státuszát; amely megnyilvánul a táplálkozás, a szórakozás, a ruházkodás és a higiéniai termékek választásában is. A közhiedelemben tévesen különbséget tesznek a vegánok és a veganizmus különböző típusai között aszerint, hogy milyen megfontolásból, motivációból dönt valaki a vegán életmód mellett: Étrendi, etikai, környezetvédelmi, vallási. A veganizmus semmi egyébről, csak az állatokról szól. Ezt még pontosabban és érthetőbben leszűkítve az állatok élethez és szabadsághoz való jogairól. Egészen lecsupaszítva pedig a veganizmus nem más, mint egy állatfelszabadítási törekvés. Tehát alapvetően nincs étrendi, egészségügyi, sem környezetvédelmi veganizmus, mert a vegán mozgalom nem az egészségünk vagy környezetünk megóvásáról szól. "


Ollóztam a wikipédia oldalról. A veganizmusnak semmi köze a kakaóhoz, a föggőségekhez, az ártalmas akármikhez, nem erről szól. Lehet egy vegán láncdohányos, akkor is vegán marad, mert nem járul hozzá az állathasználat semmilyen formájához.

2019. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%
Na egy újabb kérdés, amire tök felesleges ennyit írkálni. Ennek valami gondja lehet a saját dopaminerg rendszerével, és másokéval is. Nem tudja kezelni, értelmezni, hogy másnak, vagy saját magának bármiféle öröme legyen az életben, akár egy pohár tömény, cukros forró csoki vagy egy hatalmas, zsíros cupák formájában.
2020. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
52%

Én húsevőként is csokifüggő voltam, most is minden nap kell a kakaó, fantasztikus íze van.

A THC egyébként nem fizikai függőséget okoz, valamint hatásaiban nem lehet a teobrominéhoz hasonlítani.

Ezt a korlátozza a szabad gondolkodást fejtsd ki kérlek.

2020. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!