Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Könnyen elkészíthető vegán...

Könnyen elkészíthető vegán ételek?

Figyelt kérdés

Vegán vendégem lesz, én nem vagyok az. Szóval olyan étellel vàrnám, amit szívesen eszik, és meg is tudom csinálni. Szejtánnal meg hasonlókkal nem akarok kísérletezni, tapasztalatlan vagyok, könnyű elrontani.

Nem leves-második hatfogásos ebédre gondolok, csak valami egyszerűre... pl egyszer csináltam neki tésztasalátát, ahol a szószt szója"tejföl"ből és tojásmentes majonézből kutyultam. Szóval ilyen egytálételre gondolok. De nem szeretném ugyanazzal várni, hogy lássa, hogy odafigyelek rá (mikor én voltam nála vendégségben, ő is megcsinálta a csirkemellet az elvei ellenére...)

Ötletek? Google nem a baràtom, a legtöbb találat vagy túl macerás és speckó alapanyagokat igényel, vagy nem is vegán, tojás/tejtermék miatt.


2019. aug. 8. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

mondjuk akkor paradicsomos lasagne, agy spagetti, de zöldségekkel. cukkini, répa, zöldborsó

de lecsó, vagy paprikás krumpli is könnyen készíthető így.

biztos jönnek majd még jobb ötletek, de rákattantam a spagettire, így eszembe jutott ez

2019. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Ez a recept nagyon egyszerű és finom én ezt szoktam feltúrbózni még egy kis cukkinivel és sütök hozzá flatbreadet amihez pedig itt egy kipróbált, könnyű recept, bár lisztből nekem több szokott hozzá kelleni picivel: [link]


A flat breadet egyébként pizzaként is megcsinálhatod paradicsom szósz, gomva, hagyma, kukorica, oliva,rukkola sok feltét közül választhatsz és ha tudsz vehetsz vegán sajtot. Én tejterméket szoktam enni szóval nem tudom elképzelni sajt nélkül a dolgot. Remélem tudtam segíteni.

2019. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Pizza zöldségekkel. A tetejére bioboltban vagy az Auchanban kapsz Violife növényi sajtot, ami szépen meg tud olvadni. Vagy fűszeres besamellel is boríthatod. Még finomabb, ha a főzés végén sörélesztő pelyhet keversz hozzá. Ez a sajthoz hasonló ízt ad neki, és igaz, hogy speckó összetevő, de nem kifejezetten vegánoknak készült "pótló", hanem egyfajta természetes étel ízesítő, amit mindenkinek érdemes megismerni.
2019. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Rakott kelkáposzta.
2019. aug. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Megint egy nem hasznos válasz elsőtől, mert kajás kérdésre esküvői ruhákról beszélt, nem kajáról...
2019. aug. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gombapörkölt, borsópörkölt, lecsó, bableves, borsófőzelék, ezeket mind el lehet készíteni vegánul, úgy, hogy nem kell hozzá extra hozzávaló.


Ajánlanám a toszkán babos egytálételt, [link]

Szerintem ezt is könnyű elkészíteni, de itt a recept gluténmentes tésztát ír, használj helyette durumtésztát. Én nagyon szeretem ezt a receptet, sokszor elkészítem, szerintem egy mindenevő is szívesen megeszi, és picit különlegesebb, mint a hagyományos magyar ételek vegán verziója.

2019. aug. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Serpenyős párolt zöldségek

Pizza (zöldség feltéttel)

Rántott cukkini, patisszon, kelkáposzta, (amit akarsz) petrezselymes krumpli, paradicsom salátával, vagy kovászos uborkával

2019. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!