Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem írni olyan...

Tudnátok nekem írni olyan egyszerű, gyorsan elkészíthető VEGÁN étel recepteket, amik nem igényelnek, , különleges" összetevőket?

Figyelt kérdés

Tehát nem kell hozzá növényi tej stb. és a hozzávalókat bármelyik boltban be lehet szerezni.


Nagyon köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 17. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Zöldséges rizs vagy köles, én speciel szójaszósszal és Worchester-szósszal szeretem, de simán mehget borssal és pirospaprikával vagy ahogy neked tetszik.


De ha már itt tartunk, sokféle jó kis kása van (ugyebár a zab a népszerű, de rengeteg dologból készíthető), amit olajos magvakkal, gyümölccsel jól feldobható.


A növényi tej nekem nem különleges, mindig van itthon kókuszreszelék, percek alatt lesz finom, édes kókusztejem. De a legtöbb ételbe nem kell, igaz, nem vagyok vegán.


A legtöbb zöldségétel vegán, nem sorolom őket, csak pár kedvencemet: zöldségpörkölt, zöldségcurry, paradicsomos káposzta, zöldséglevesek. A gombaételek is igen jók tudnak lenni. Nekem személy szerint egy sült karfiol is csodás, minden különösebb flanc nélkül, bár azzal azért nem lakom jól.

2017. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat. :)


Teljes mértékben az én hibám, mert rosszul írtam le a kérdést. >< Elnézést érte.


Engem főleg sütireceptek érdekelnének.


Ugyanis, az egyik osztálytársam vegán és az osztálynak sütiket kellene készíteni az iskolába, hogy később elfogyasszuk. És szerintem arra senki sem fog gondolni, hogy ő nem fog olyat enni, amiben tej, vagy tojás van. Én meg nem akarom, hogy e miatt ne, vagy csak a saját sütijét egye.


Még egyszer elnézést.

2017. dec. 17. 18:55
 3/12 A kérdező kommentje:
De ment a zöld kéz. :)
2017. dec. 17. 18:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2017. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Vettem fél kilós kiszerelésű leveszöldséget (sárgarépa, fehérrépa, hagyma, petrezselyem, gumós zeller) és kb ugyanennyi, fél kiló gombát. Jól megfűszerezve, mert én erősen, csípősen szeretem.


Gombaleves, nyami. Heti egyszer-kétszer csinálok ilyet és falom ezerrel. A fentieken kívül csak egy lábas és víz kell még hozzá. A tűzhelyen fullos lángon gyorsan elkészül.

2017. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A növényi tejhez a rizst mogyorót vagy mandulát és a vizet szerintem bármelyik boltban be lehet szerezni...


De amúgy pl gombás diós rizottó, rizses zöldségekkel töltött sült karalábé, sütőtökkrémleves, grill zöldségek paradicsomos mártogatóssal, spaghetti all’arrabbiata

2017. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
"Worchester-szósszal" ... elolvastad a szosz osszetetelet? Biztosan ajanlanad VEGAN etkezeshez?
2017. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
VEGANok esznek halat? Mert ebben a szoszban van szardella.
2017. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én csináltam már sütit tejjel meg szódával amikor nem volt tojás meg tej otthon. Nem lett rossz.
2017. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Zabpelyhes süti

Hozzávalók:

4 evőkanál olívaolaj

2 db érett banán

1 teáskanál fahéj

1 teáskanál vanília kivonat

50 gramm kesudió (vagy mogyoró, mandula, dió)

50 gramm zabpehely

50 gramm kókuszreszelék

1 db reszelt alma


A hozzávalókat a felsorolás sorrendjében kell turmixgépben összeturmixolni ( néhány másodpercig kell minden összetevő után turmixolni)

Egy 20x20 cm-es kiolajozott tepsibe simítani és 190fokos sütőben 25 percig sütni.

Kihűlés után szeletelhető.

2017. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!