Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok és társai! Minel kell...

Vegánok és társai! Minel kell ahot történie, hogy visszatérjetek a normálisabb (számunkra) étrendre?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 17:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Kik a társai? Miért kellene visszatérni?


Különbözőek vagyunk, ezért különfélék a gondolataink, döntéseink, ízlésünk. Neked az a normális, ahogy te csinálod, másnak pedig az, ahogy ő csinálja. Eléggé nyomós ok kell ahhoz, hogy valaki vegán legyen, tehát nem múlik el csak úgy. Persze van, ami az ember elveit felülírja, pl. életveszély, éhezés.

Vannak, akik visszaállnak a korábbi életmódjukra, mert rosszul érzik magukat, túl bonyolult, stb. Ezek megoldható problémák, mégis van, aki úgy dönt, hogy nem szeretne tovább foglalkozni ezzel. De ez is ugyanúgy a saját döntése, mint a vegánság, nem "valami történik". Szerintem szíve joga mindenkinek dönteni arról, hogy mit támogat a pénzével/életmódjával és mit nem.


(Btw. ha egy vegán tette volna ki a kérdést ugyanezekkel a szavakkal arról, hogy a mindenevőkkel minek kellene történni ahhoz, hogy vegánok legyenek, most kapná az ívet, hogy milyen provokatív és térítő. Sajnos nemcsak a vegánok lehetnek ilyenek.)

2019. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Egy egészségügyi problémára keresve a választ álltam át a vega életmódra. Nem változtatott a problémán, bár sok mindenen viszont segített. Mivel az alap baj nem javult, ellenben pár húsos étel hiányzott fél év után visszaváltottam. Most csak akkor eszem húst, ha a szüleimnél vagyok otthon vagy valami étteremben van valami olyan étel amit megkívánok. Valószínűleg ha elsős sorban etikai okai lettek volna a váltásnak és nem lenne a kedvenc ételeim között húsos nem álltam volna vissza.
2019. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Miért kell téríteni, feleslegesen drámát csinálni?


Nem bírom ezt, akár a húsevők, akár a vegánok csináljak. Nulla tisztelet a másik iránt, egyébként meg közöd?

2019. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Szia

Vegakent írok.

Nem gondolom rossznak a hús fogyasztását, de én speciel egy halottal, teremmel azonosítom, szóval nekem húst enni olyan lenne mint... Mintha egy emberi tetemet etetnetek velem.

Szóval ha egészségügyileg kellene húst ebben/bár ilyen nincs/ se tudnék, mert undorodom tőle.

Esetleg ha egy altalan isnert, szeretett allat /ember eletet menthetnem meg vele.

Na de nincs nagyon ilyen szituáció, szóval ezt megúsztam:)

2019. szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
86%
Inkább éhenhalnék, minthogy dögöt egyek. Szerencsére 4 év alatt javult az állapotom (aktívabb lettem, izmosodtam, elmúltak a pattik és még sorolhatnám).
2019. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg ha egy lakatlan szigeten lennék és az éhhalál fenyegetné akkor fognék szükségből halat pl...


De amig nem kerülök ilyen irreális körülmények köze és sokkal egészségesebb ez az életmód és nem kell ártalom senkinek sem miatta, addig kizárt hogy megint hullát egyek vagy valami páros ujjú patás váladékát igyam, netán egy szárnyas megtermékenyitetlen petesejtjét reggelizzem...

2019. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem térnék vissza arra az abnormális, beteg dologra amit te "étrendnek" nevezel, valójában meg érző lények milliárdjainak szándékos kínzása, megcsonkítása és leölése pillanatnyi élvezet miatt...
2019. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

- komoly éhezés során csak húshoz tudnék hozzájutni

- feltalálnának valami klónozott húst, amit nem találok olyan gusztustalannak, mint az igazit

2019. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
66%
Miért kivánod, hogy a vegánok és a vegák visszatérjenek a mindenevő (husevő) étrendre? NEM FOGNAK!!! Mert megvan rá az okuk, hogy mért vegánok és vegák. Megértettek valamit az igazságból, amit te még nem lásd:NE ÖLJ parancs!!! Egyetértek az elöttem szólóval, mi lenne, ha egy vegán azt kérdezné, minek kéne történnie ahhoz, hogy ti husevők vegánok legyetek. A válaszoddal tisztában vagyok.
2019. szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mármint kinek mi a normális...

Ezt fordítva is lehet ám kérdezni

2019. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!