Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mik a kedvenc egyszerű húsment...

Mik a kedvenc egyszerű húsmentes receptjeitek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elkötelezett vega, de környezetvédelmi megfontolásból szeretném csökkenteni a húsfogyasztásomat, és hetente pár nap húsmentesen főzni. Olyan recepteket keresek, amiket viszonylag egyszerűen és gyorsan el lehet készíteni kis adagban, mivel egyedül élek, pici konyhám van és nem nagyon tudok 30-40 percnél többet főzéssel foglalkozni. Húspótlókat mint vegafasírtot, vegakolbászt, vegacsirkét nem szívesen használnék, inkább olyan ételek érdekelnek amik zöldségalapúra vannak "tervezve", nem egy klasszikusan húsos étel állatmentesítve.

Konyhát tekintve mindenevő vagyok, japán, kínai, indiai, délkelet-ázsiai, olasz, francia és magyaros ételeket szoktam főzni, de másra is nyitott vagyok, alapanyagok terén sok mindenhez hozzá tudok férni.

Bármilyen bevált, kedvenc, vagy nemrég felfedezett receptnek, ötletnek, jótanácsnak örülök.


2019. okt. 18. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2019. okt. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Zöldség levesek, krumplis tészta, tojásos nokedli, túrós, mákos, grizes tészta, rántott sajt karfiol, brokkoli, tök, gomba.
2019. okt. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Hogyha környezetvédelmi megfontolásból ennél így párszor, akkor arra próbálj még figyelni, hogy lehetőleg hazai termékeket vegyél és idény zöldséget, gyümölcsöt.

Azzal nincs előrébb a környezet, hogy nem eszel húst, de 15 ezer kilóméterről hozatod az avokádót meg télen friss paradicsomot ennél.

Ezt nem kötekedésként írom, csak hogy érdemes szem előtt tartani.

Most pl itt a sutotok szezon, érdemes kihasználni, lehetőleg magyar terméssel. Sutotok krém leves, sutotok pures tészta stb.

Illetve jó, ha nem kész, félkész kajákat veszel, hanem csak az összetevőket. A csomagolás mentes boltok is jó beszerzési források.

Illetve ha van fagyasztód, akkor szezonban tudsz eltenni zöldséget és gyümölcsöt magadnak. Én most nyáron vagy 20 kiló házi paradicsomot raktam el fagyòba. Ugyanezt a nyáron megtermett gyümölcseimből. Főzve nem fog érződni, hogy nem friss. Ha nincs fagyód, akkor esetleg befőzéssel is érdemes próbálkozni. Olcsóbb is és finomabb is.


De egyébként a kérdésre visszatérve, bármilyen ételt baromi könnyű vega formában elkészíteni. Néhány hónapnyi vega fozocske után magadtól is at tudod alakítani az összes kedvenc ételed húsmentes formába.

Pl házi pizza zöldséges és sajtos feltéttel. Egyszerűen kihagyod a felvágottat és kész. Raksz rá amit szeretsz.

Vega spagetti : darált hús helyett apróra vágott gombát használsz. És ennyi, ugyanúgy készíted el, ahogy szoktad.

Kínai édes-savanyú rizzsel : egyszerűen kihagyod a csirkét és helyette több zöldséget, gyümölcsöt pirítasz meg.

A reggeli szendvicsedben kihagyod a felvágottat, helyette raksz bele több zöldséget, vagy csinálsz szendvicskrémet (körözött, padlizsán krém stb).


Az indiai konyhában alapból temérdek vega recept van, nem is kell átalakítani.


A magyarban én kihagyom a húst és jobban fűszerezem a kaját + sokszor használok füst aromát, vagy füstölt piros paprikát.

A húsos ételeknél is nem a hús finom, hanem a fűszerek. Zöldségekkel is ugyanolyan finom lehet egy étel.


Érdemes a hüvelyeseket is bevinni az étrendedbe, ha még nincs. Egy jó főzelék valamilyen szezon zöldség fasirttal isteni.

Nem kell semmilyen szója vagy húspótló. Egy répa vagy cukkini fasírt tök ugyanolyan ízre, mint a darált húsos fasírt. Tényleg a fűszer számít.

Rántott hús helyett rántott zöldségek. Lehet a megszokott gomba helyett mondjuk krumplit bundázni. Vagy a patiszon szeletekre vágva, bundázva kb finomabb is, mint a rántott hús.


Illetve nagyon sok vega recept van a neten. Beirod, hogy pl vega töltött káposzta és kidob rengeteg találatot.

Én tavaly karácsonykor vörös lencséből csináltam. Mindenki imádta a családban, pedig senki nem vega rajtam kívül.


Tipikus vega ételek még átalakítás nélkül is:lángos, krumplis tészta, gnocchi, lepcsànka, töltött cukkini, kaszinó tojás, töltött sajttekercs tejfölös-majonézes salátákkal :pl krumpli saláta. A rántott camambert is isteni egy jó krumpli purevel.


Tényleg annyira nagy a választék, remekül el lehet lenni heti pár étkezés során hús nélkül.

2019. okt. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lecsó (hagyma, paprika, paradicsom, só)
2019. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!