Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mik a kedvenc vega fasírtjaito...

Mik a kedvenc vega fasírtjaitok (zoldseg, hüvelyes), amik azert nem olajosak, es nem is túl szénhidrátdúsak?

Figyelt kérdés
Nekem allandó problémám, hogy a zoldségfasírtok konnyebbeen szívják fel az olajat, így igyekszem sutoben sutni őket.
2019. jún. 2. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
16%

Én sütőben szoktam őket sütni (elég megkenni egy kis olívaolajjal) vagy egy-két ek. olajon, folyamatosan fordítgatva. Jó megoldás az is, ha nem kerekre csinálod őket, hanem laposra, tócsniformájúra :)


viszont...


1. a növények szénhidrátdúsak. Szénhidrátban szegény ZÖLDSÉGfasírt nincsen, max. olyan ami szójából, szejtánból készül, de az nem zöldség.

2. mi a baj a szénhidrátokkal? az ember energiát csak a szénhidrátokból tud bevinni, a normál étrend 60-70%-a szénhidrátból kell hogy álljon. Egészségesek.


Amúgy én nagyon szeretem a kölesfasírtot, babfasírtot, brokkolitócsnit, cukkinitócsnit, karfioltócsnit pl. De nyilván szénhidrátdús mind.

2019. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Falafelt szoktam csinálni sütőben sütve, és hasonlóan babfasírtot. Igaz, hogy mindkettőben van szénhidrát, de jól elkészíthetők olaj nélkül, és sokféle fűszerrel finomak, így mindenféle ízvilághoz lehet társítani. Ha nagyon kevés időm van, kész gabonafasírt porhoz keverek valamilyen reszelt zöldséget és serpenyőben sütöm. Így akár egy adagot is el lehet készíteni, nagyon gyors és nem kell felmelegíteni a sütőt.
2019. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14%

Cukkinis répa fasírt.

Én mindig sutoben sutom

2019. jún. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!