Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc vegetáriánus...

Melyik a kedvenc vegetáriánus (csak husmentes, de pl tej meg tojás tartalmú) és nem vegetáriánus kajád?

Figyelt kérdés
Olyan kajára gondolok amiben pl husok nincsenek,de tejtermék van. Mert ugye többféle vega ember van...
2013. jún. 11. 19:41
 1/3 Tamási Károly válasza:

Valóban többféle vegetáriánus van: vegan- csak zöldség, laktovegan -zöldség + tejtermék, ovo-laktovegan - laktovegan + tojás, szemivegetáriánus - ovo-laktovagatáriánus + csirke és halhúst is eszik.


A, vegetáriánus: házi kechup burgonyachip-sel; vagy bevert tojás pirítóssal, grillezett zöldségekkel, esetleg tejszines-gombemártás - ez nem nagon illik, de van, aki nagyon szereti a bevert tojáshoz; vagy madártej.


B, Nem vegetáriánus: Töltött káposzta, rakott csirkemell hasábburgonyával, marhahúsleves, gulyásleves, minestrone - olasz zöldségleves, roston sült csirke fűszeresen, tatar beefsteak, angolos marhasült.


Remélem, hasznos volt a válaszom! :)


Üdv: Velx

2013. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!Igen hasznos volt:)

Én nagyon húsimádó vagyok,de kicsit le kéne állnom... Anyagilag elég megterhelő... S eszembe jutott hogy pla körözött milyen finom,pedig nincs is benne hús és azért gondolkodtam,hogy hátha van még ilyen egyszerű finomság... Bevert tojás az mit takar?

2013. jún. 13. 09:34
 3/3 Tamási Károly válasza:
A bevert otjás azt jelenti, hogy egyhén ecetes, sós enyhén forrásban lévő vízbe tojást ütsz, és 2 kanálla igyekszel egyben tartani - úgy 4-5 perc elég neki - lágy tojás lesz. Ilyen keje: az hússal van: a bevert tojás Hadik modra is.
2013. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!