Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van vegán tojás?

Van vegán tojás?

Figyelt kérdés
Vegán kolbász szalámi párizsi egész jók, amiket találtam de valahogy a tojást még nem találtam meg azt az állagot azt a ízt még nem nagyon tudták utánozni, semmivel. Most aztán hiányzik a tojás mert imádom minden formáját tükör lágy és a többi, de egyszerűen sehol nem találok. Vegán tudok így maradni?
2019. okt. 27. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a vegán "hús"pogácsákat, még a vegán "sajtot" is, de vegán "tojás"... semmi sem lesz olyan, mint az igazi tojás.
2019. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdés alatt találtam:


[link]


2 perc

2019. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

"az egyik hipermarketben is megtalálható terméket"


Jó-jó de melyiket? Értem, hogy burkolt reklám meg minden, de mivel ez a cikk egy ajánló, így pont az értelmét veszti el, mivel nem tudjuk mit ajánl... bah.

2019. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Lehet kapni tojásport.
2019. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Igen, létezik tojáspótló, amit tehetsz süteménybe, palacsintába, talán még rántottát is készíthetsz belőle, de lágy tojást, vagy tükörtojást nem.


Viszont nem igazán értelek. Ki nem engedi, hogy tojást egyél, ha ennyire szereted?

2019. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

"Vegán tudok így maradni?"


Atol függ, mi a fontos neked, az elveid, vagy a tojásevés.

2019. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tojás helyettesítőt már láttam.

Amúgy, sütikhez, ilyesmi, lehet használni zab és víz keveréket sűrűre főzve (ugyanúgy összeragasztja, mint a tojás) elvileg lenmagból lehet fehérjét csinálni (mármint, olyat, mint a tojásfehérje). Ízre, stb passz.

2019. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha szereted a tojást, akkor egyél tojást! Senki sem kérte, hogy sanyargasd magad.
2019. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

bocsi, nem kötekedni akarok, de valaki magyarázza már el ezt nekem... igen én eszek húst, tojást, iszok tejet...

nekem oké ha valaki nem eszi a húst, hogy ne öljönek miatta állatot...de tojást miért nem esztek?? a csirke mindenképp tojni fog, így működik ez a állat, mint ahogy a tehenet is meg kell fejni ha a fene fenét eszik akkor is.

2019. okt. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A vegánok azért nem esznek tojást, mert nem akarják támogatni a nagyüzemi állattartást, ahol a csirkék rossz körülmények közt élnek. A teheneket pedig nem lenne muszáj megfejni, csak szólok.
2019. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!