Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen flexibilis ételeket...

Milyen flexibilis ételeket ismertek? Amik jók egy vegának, és könnyen fel is lehet "turbózni" hússal?

Figyelt kérdés

Jelenleg rendeljük az ebédünket, de szeretnék inkább magunkra főzni.

Mivel én nem eszek húst, a párom pedig igen, egy picit bonyolultabb a helyzet, mint alapból. Nem szeretnék feltétlenül minden alkalommal két teljesen különböző fogást készíteni, és már ismerek néhány ételt, amelyik alapvetően vega, de jól passzol hozzá valamilyen húsféle. (Hirtelen példa ami eszembe jutott: bolognai spagetti, és csak az egyik adagba rakunk darált húst, azzal is jó, és nélküle is jó. Hasonlókra gondolok.)

Ilyenekből szeretnék minél többet összegyűjteni.

Ismertek ilyeneket?

Van az ilyen ételekre valami külön kifejezés, ami alapján keresgélhetnék ilyeneket a neten?


2019. okt. 31. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Vega, vagy vegán ételeket keresel?

Eszel gombás ételeket, tejterméket és tojást?

2019. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1

Csak sima vega, tehát tej és tojás jöhet.

2019. okt. 31. 13:25
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja igen, és gombát is eszünk.
2019. okt. 31. 13:25
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

paprikás krumplit is tehetsz így külön edénybe, megházmozni úgy is meg kell..


de esztek egy főzeléket, egyik tesz rá kolbászt, virslit, fasírtot ( előre is fagyasztahstz, és csak elő kell kapni), másik tojást vagy akármit.


de amúgy nekem is csak tészta jut eszembe, hogy akkor szósz egyik felébe teszel.

2019. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#4

Szuper, ilyenekre gondolok, jó lenne minél több ilyen ötlet. :)

2019. okt. 31. 13:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Zöldségekből tócsni a húsosnak köretként, te meg eheted joghurtos mártással, sajttal főételnek. :)
2019. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséglevesek, a párodnak külön húskockát, fött szalonna/sonakdarabokat, virslit kolbászt teszel a tányérjába, és arra szeded a levest.

Tésztafélék: diós, mákos, káposztás, túrós (neked pirított szalonna nélkül), krumplis, sajtos.

Bolognai spagetti: a paradicsomos mártást a szokott módon pirított/párolt zöldségekkel elkészíted, darált húst meg külön megpárolsz, tálaláskor az ö adagjára teszel a húsból is, magadnak csak a zöldséges raguból.

Fözelékek mindenképpen jók, a feltétet tudod variálni, neki húsos, neked húsmentes.

Lecsó hús/kolbász/szalonna nélkül. Ezt lehet variálni, neki egy szelet párolt/sült húsra tenni a lecsót és tésztával vagy krumplipürével tálalni, neked a hús kimarad, a körítés is igen jó a lecsóval.

Bakonyi mártást készítesz (gomba, hagyma, paprika), nokedlival, a párodnak meg csíkokra vágott húst teszek hozzá.

Vadasmártás zöldeségekböl, zsemlegombóccal, a oáridnak egy-két szelet fött hússal.


Ha eszembe jut még valami, akkor folytatom majd.


Nálunk annyival nehezítettebb a helyzet, hogy én semmi állati terméket nem eszem, a párom meg mindent.


Ami bevált, hogy pörköltet, apróhúst, fött leveshúst,stb nagyobb mennyiségben készítek, adagokban lefagyasztom, és amikor kell, akkor elég csak elövenni azt az egy adagot, nem kell mindig külön fözöcskézni.

2019. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon jók, köszönöm!! :))
2019. okt. 31. 14:56
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

De fordítva is lehet csinálni: kitalálod, te vagy a párod mit akar enni és azt módosítod.

Nekem majdnem minden ételre sikerült eddig találni olyan megoldást, hogy jóformán plusz munka nélkül legye mindkettönknek ehetö étel.


Ami közben eszembe jutott, az a chili con/sin carne. Ugyanúgy készítem, csak az egyik adagot hús nélkül, cserébe röviddel elkészülte elött megfött bulgurt teszek bele, ennek ugyanúgy megvan a kicsit szemcsés állaga, és szerintem finom is.

2019. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Szinte minden főzeléket, levest, el lehet készíteni húsmentesen is, paprikás krumpli, akármi
2019. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!