Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen flexibilis ételeket...

Milyen flexibilis ételeket ismertek? Amik jók egy vegának, és könnyen fel is lehet "turbózni" hússal?

Figyelt kérdés

Jelenleg rendeljük az ebédünket, de szeretnék inkább magunkra főzni.

Mivel én nem eszek húst, a párom pedig igen, egy picit bonyolultabb a helyzet, mint alapból. Nem szeretnék feltétlenül minden alkalommal két teljesen különböző fogást készíteni, és már ismerek néhány ételt, amelyik alapvetően vega, de jól passzol hozzá valamilyen húsféle. (Hirtelen példa ami eszembe jutott: bolognai spagetti, és csak az egyik adagba rakunk darált húst, azzal is jó, és nélküle is jó. Hasonlókra gondolok.)

Ilyenekből szeretnék minél többet összegyűjteni.

Ismertek ilyeneket?

Van az ilyen ételekre valami külön kifejezés, ami alapján keresgélhetnék ilyeneket a neten?


2019. okt. 31. 13:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Rakott krumplit mindketten ehettek, ha nincs benne kolbász.

A barátodnak külön pirítasz kolbászkarikákat és ráteszed, vagy belekevered a tányérján.

De vehetsz vegakolbászt és eleve azzal készíted.


Készíts tojásos nokedlit, vagy én húsevőként imádom a prézlis karfiolt. Egyszerű-nagyszerű és pillanatok alatt megvan.

Leírása:

A rózsáira szedett karfiolt sós vízben megfőzöd, (de vigyázat, gyorsan megfől!), míg fő a karfiol zsemlemorzsát pirítasz és a lecsepegtetett karfiolt beleszeded, mint a gombócot (tényleg, gombócot is ehettek!) összerázod, a tetejére sajt, tejföl, isteni! Én Karaván füstölt sajttal szoktam, de bármelyikkel jó. A párodnak sütsz mellé 2 szelet húst és tökéletes.


A palacsinta mindenkinek kedvenc, előtte magadnak zöldségleves, a barátodnak "gulyás" leves, amit így készíts:

Amikor pörköltet készítesz, fagyassz le belőle több adagban 5-6 szem húst, némi zafttal! És amikor te eszed a zöldséglevest, az ő tányérjába már a pörköltre szeded és kész a "gulyás, amihez kiválóan megy a palacsinta, gombóc, derelye, de még a túrós csusza is, amire magadnak nem teszel pörcöt.

De ezzel a módszerrel készíthetsz babgulyást, tárkonyos levest, ragulevest, stb.

Lángos, lapcsánka mindkettőtöknek finom kaja, eszi mindenki.

2019. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%
az teljesen kizárt, hogy amikor együtt esztek, akkor hús nélkül, amikor külön, akkor meg azt eszik, amit akar? napi egy-két étkezést nem kibír egy húsevő hús nélkül? amiket írtak, paprikás krumpli, zöldségleves, tócsni, főzelék, stb ezek simán jók húsevőnekis teljes ételnek.
2019. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Hú, megkívántam egy jó tojásos nokedlit! :P


#12

Ő is sokszor eszik húsmenteset, szereti ő is az ilyesmiket, csak most arra szeretnénk átállni, hogy 1-2 étteremlátogatástól eltekintve magunknak főzött kaját eszünk, szóval így nem sokszor lenne olyan, hogy külön ételt ennénk. Olyat pedig nem tudok elképzelni, hogy mivel én nem eszek valamit, ezért ő se egye.. de ő se a húst-hússal típus, szerencsére így egyszerűbb dolgunk lesz logisztikailag. :))

2019. okt. 31. 20:20
 14/21 anonim ***** válasza:
35%
Az összes rakott dolgot is pofonegyszerű mindkét verzióban egyszerre elkészíteni. Képzeletben elfelezed(vagy harmadolod, olasz zászló módjára, ha a párod lényegesen többet eszik) a tepsit, amiben készíted, és az egyik felére raksz a rétegek közé egy húsosat is, a másik felére meg nem, esetleg oda kerülhet extra tojás, vagy sajt, vagy az alapzöldségből több, attól függ milyen az étel jellege. Így készíthető egy tepsiben rakott karfiol, zöldbab, káposzta(savanyú/kel), cukkini, bármi. Ha szeretitek a curry-féléket(kismillió verzió létezik), zöldséges egytálakat, azt is pofonegyszerű elkészíteni alapverzióban zöldségesen és előre elkészített, kisebb adagokban fagyasztott húsos raguval, "pörköltfélékkel" feltuningolni a húsevő félnek, ha épp úgy enné szívesen, mondjuk az aloo gobit -hogy csak kiragadjak egy példát- ( [link] ) vétek hússal elrontani, de semmiből nem áll gyorsan grillezni hozzá egy mellszeletet.
2019. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: ha a kérdezö nem eszik húst, akkor olyasmit sem eszik, ami hússal egy edényben készült! (Söt a legtöbben akkor sem eszik meg az ételt, ha ugyanazzal a kanállal szedik ki, amivel elötte a húsosat!)

A rakott ételek ötleten jó, de külön edényben kell készíteni a húsos és húsmentes változatot.

2019. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem minden vegánál egyértelmű szerintem, de persze lehet igazad van. VegáNnál már persze természetes, de mindenkinek nyilván egyéni döntése. Én már csináltam így vegyesen, nálunk nővérem vegetáriánus. Persze biztos nem olyasmit, ahol mondjuk átfolyhat a húslé, szaft. No meg itt nem arról van szó, hogy semmilyen állati eredetűt nem fogyaszt a kérdező, nem vérvegán, csak nem eszik húst. A lényeg nála, hogy ugyanazt ehesse néha mint a párja, csak ötleteltem, lehet nem zavarja ha az edény egyik felében van hús, ha amúgy nem keveredik. Ha magának készíti, akkor úgyis húsmentes, ahogy tesómnál is, de ha a családdal eszik ő is kompromisszumkész, én a kérdezőt is ilyesféle vegetáriánusnak vélem a kommentjei alapján, persze lehet rosszul tippelek. Továbbgondoltuk itt kicsit mindannyian, aztán majd kiválasztja belőle mi az, ami számára szimpatikus, de természetesen jogos a felvetésed.
2019. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

ma 14:06-os: nem veszekedni akartam veled, csak pontosítani a témát.

A fiam vegetáriánus, azaz csak húst nem eszik, tejtermékeket, tojást igen, de ha valami érintkezik hússal, akkor már nem tudja megenni. Ebböl indultam ki a válaszomban, szóval tényleg nem kötözködés!

2019. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem is gondoltam fél percig sem, hogy veszekedni/kötekedni akarnál, csak gondoltam megvitatom Veled az álláspontom, a fórumozás erre is jó, sőt, pont ettől hasznos :D
2019. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Rendben van, örülök, hogy nem vetted rossz néven, csak nem akartam félreértést!
2019. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
főzeléket feltéttel
2019. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!