Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valóban nagyon szenvedett az...

Valóban nagyon szenvedett az az állat akinek a húsát megeszem vagy a természet kegyetlenebb mint az ember?

Figyelt kérdés

Állítólag ezek az új EU komfortos állat tartó telepek nagyon jók jól bánnak az állatokkal és a gyilkolás is kiméletes. Olvastam olyan cikket az indexen hogy állítólag volt hogy valami állatvédő aktivisták el akarták engedi ezeket az állatokat és inkább ott maradtak vagy vissza akartak menni mert ezt szokták meg, ott érzik inkább jól magukat. Sokszor azt látom hogy a vegánok emberi tulajdonságokkal ruházzák fel a csirkéket.

A természet meg szerintem nagyon kegyetlen vad ragadozó állatok ahogy széttépnek egy Őzet az szerintem nagyon kegyetlen és nagyon szenved is az állat. Ok tudom ez a természetes, de nem biztos hogy a természetes mindig jobb.

Aztán főleg télen a hó alatt enni valót sem találnak nagyon ezek az állatok és éheznek, nem véletlen hogy olyan száraz zsír szegény a vad hús.

Na most nem provokálni akarok itt mert bármilyen furcsa de azért megértem a vegánokat is csak az ellenvéleményre is kíváncsi vagyok..


2019. nov. 12. 07:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy te vagy az az állat, hogy telhetnek a napjaid, az életed.


Én nem vagyok vega, bár kevés húst eszek. De engem is szokott zavarni , hogy élőlény volt és mi történt vele.


Valamikor rámtör, hogy többször eszek egy ideig húst, máskor meg húsundorom lesz. Szerintem egyébként tök sok embernek sozkott lenni húsundora, nőknek, terheseknek is pl. Egyszerűen eszedbe jut, hogy egy élőlény volt, volt feje, agya, szeme, végtagjai, élete. És hogy azért született,élt, kinlódott egyet és halt meg , majd trancsirozták szét száz darabra, hogy te megehesd vagy hordhasd. Persze, hogy ezt nehéz elfogadnia főleg a mimózalelkűbb embereknek. A többség szerintem egyszerűen hárít, nme gondolkodik az egészen, a boltban meg már átalakitva kapja készhez a terméket. Meg bennünk van a sok évezredes hagyomány a húsevésről. A húsevés a barbár énünk része.


Utálom, amikor ezen poénkodnak a nagy magyar konyha rajongók - pedig nekem is van néha szalonnázós,kolbászozós kedvem - mert én is látom,érzem benne a szadizmust, állatiasságot,barbarizmust. A másik meg az, hogy növényevőket eszünk meg, akik nem esznek húst, ezért is érzem, hogy védtelenek, magatehetetlenek velünk szemben.


Az oroszlános-antilopos természerfilmekben az emberek az antilopnak szurkolnak, hogy meg tudjon menekülni, de azért az étkezéskor ők az oroszlánok... furcsa kettősség ez.

2020. nov. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja, és az emberek manapság mindent pénzben , tulajdonban, birtoklásban, jogban mérnek. Mindenki replikázik, hogy ő ezt megvette, ez az övé, ő ennek a tulajdonosa, eki ehhez joga van, az ő jogai sérültek. Közben eszünkbe se jut, hogy az állatnak meg joga lenne a saját testéhez. Az lehet, hogy mi pénzért megvettük az izmait, a bőrét, de az az övé volt, elvettük tőle. Persze embert enni, emberbőrt felhasználni az bűn, erkölcsteleség, kegyeletsértés. Az állattól a testi valóját elrabolni meg nem az.
2020. nov. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Még valami eszembe jutott : a nagyságrendek. Nézz utána annak, hogy a most a Földön élő állatok és meberek háyan vanak, hány állat haszonállat, hány állat vadállat (a gilisztákat, férgeket, pondrókat, hagyákat, bogarakat most hagyjuk, a renszertanilag fejlettebb állatokra fókuszáljunk). Meg fogsz lepődni. A Földön a haszonállatból va a legtöbb, a számuk sokszorosa az emberek számának, a vadon élő állatok száma pár százalék. Szóval oké, hogy a vadállat elkapja a másikat és élve megeszi, ami fáj neki, de ezeknek az eseményekek a száma elenyésző, pár százaléknyi, ahhoz képest, hogy hány állatot ölnek le naponta emberi felhasználás céljából. Kb. egy hét alatt ölünk le annyi állatot, ahány ember a történelem során a nagyobb háborúkban összesen meghalt.
2020. nov. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!