Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tényleg ennyire jobb lenne a...

Tényleg ennyire jobb lenne a vegyes étrend a vegán étrenddel szemben?

Figyelt kérdés
[link]
2019. dec. 16. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Clickbait, követő és lajk hajhasz ötlet volt ez. És egyáltalán mi olyan szenzáció rajta? Nagyjából minden vegàn évekig volt mindenevő is, kevesen vegànok a születésük óta.

Egyszerűen divat lett mostanában borzolni a kedélyeket ezzel.

Szerintem a vegàn és a mindenevő étrendnek is vannak előnyei és hátrányai. Egyik sem jobb, ha az etikai oldalt nem nézzük, mindkettőt lehet egészségtelenul csinálni

2019. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Az emberi szervezet a vegyes táplálkozásra specializálódott. Nem kell ehhez ideológiákat gyártani, ez egyszerű biológia.
2019. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem ezt a napi több vega/vegán kontra húsevő kérdéseket!

Mi ezzel a célja bármelyik oldalnak is, a provokáláson, vagy a térítésen kívül?

Nem piszkosul mindegy, hogy egy névtelen, arctalan ember mit eszik, vagy mi erről a véleménye?

2019. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

#5

Kevered a fogalmakat:

- vega: eszik állati eredetű ételt, pl. tojás, hal

- vegán: nem eszik semmilyen állati eredetű ételt

[link]


A kérdés vegánokról szólt.



Én a vegyes táplálkozás híve vagyok. Szeretem a rántott húst krumplipürével, ugyanakkor imádom a diót, mogyorót, mandulát, a főtt tojást, gyümölcsöt és zöldségeket is. Szerintem ez az egészséges életmód, nem az, hogy csak nyersen, semmilyen állati eredetű ételt nem eszünk.

Szerintem egy egészségtudatos ember mindenevő.

2019. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
#6: miért keverném? Nagyon is tisztában vagyok vele.
2019. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%

#7

Oké, akkor csak direkt írtál vega szót a kommentedbe a vegán helyett.

Bocsi.

2019. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Mert a lényeg ugyanaz: húst egyik sem eszik. És a hal is hús... Az, hogy egyesek erre létrehoztak egy külön kategóriát, az megint más téma...

De sorry, írhattam volna vegánt is... Azokra az állításom ugyanúgy vonatkozik.

2019. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Egy mindenevő ha folyamatosan zsíros, vörös húst eszik, akkor lehet mindenféle érrendszeri betegsége, magas koleszterinje, vérrögje, szívrohama stb.

Míg egy vegàn is okozhat magának gondot ha egészségtelenül és egyoldalúan táplálkozik. Hiány

betegség, hajhullas, szervek alul működése stb.

Szóval mindkettőre vannak rossz példák, meg kell találni a középutat. A mindenevő életmód sem abból kéne hogy álljon, hogy egész nap húst zabálok.

De a vegànnak is vannak túlzó ágai pl a nyervegánság szerintem nem egészséges.

De igazából kit érdekel, mindenki egyén azt, amit szeretne, kár belmaszni idegenek tányérjába.

Az ilyen zs kategóriás influencerek meg nem tudják mit találjanak már ki, hogy róluk beszéljenek. Látod Magyarországra is eljutott a hire, míg ha folytatja a növényi étrendet, a lőtéri kutyát nem érdekelt volna. Valamivel ki kell tűnni 5 percre

2019. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

"Ha az ember vegán ételre lenne teremtve, akkor nem léteznének haszon-húsállatok a földön, sem a húsfeldolgozás iparága, módja."


Jesszum...szerinted ki aggatta a haszonállat elnevezezést azokra az állatokra? Akik ugyanúgy érző lények mint te vagy én vagy bárki más....? Azért mert létezik ilyen ipar, nem azt jelenti h ne lenne természetellenes.

2019. dec. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!