Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti hogyan készítitek el a...

Ti hogyan készítitek el a szójakockát úgy, hogy az egy gasztro-fan - ínyenc számára is érdekes, izgalmas és ízletes étel legyen?

Figyelt kérdés

Az "ínyenc" kifejezés az én olvasatomban azt jelenti hogy valaki minél szokatlanabb, bizarrabb, esetleg minél érdekesebb, ízletesebb ételeket, vm. étel és ízkombinációkat próbáljon ki. A gasztro-fan pedig abból ered, hogy az adott illetőnek a szenvedélye a különféle-fajta ételek és italok ízének, illatának és állagának a megismerése és élvezete.


A szójakocka nálam pl. egy ilyen tétel. Én szeretem a szójabab különböző változatait (pl. szójaszósz, edamame, miso, natto, szójafasírt) de soha nem próbáltam még a szójakockát.


Hogyan kell azt úgy elkészíteni, hogy egy valóban érdekes és ízletes fogás süljön ki belőle?


2019. dec. 21. 12:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Amúgy még kihagytam a felsorolásból a tofut. Ennek az egyik változata a Kínában népszerű, erjesztett "büdös tofu" (személyes kedvenc) amihez népi hagyomány köthető, ugyanúgy mint a japán nattóhoz (másik imádott nagykedvenc), a rothasztott-erjesztett szóbabhoz - aminél az erjesztés azért fontos, mert így a szójában lebomlanak azok a fehérjék, amiket amúgy az emberi szervezet nem tud megemészteni.


Szóval én szeretem a hagyományos szójababot és érdekel mindenféle és fajta étel, ami abból készül (és ami persze nem "élelmiszeripari laborokban előállított műanyag").

2019. dec. 21. 12:59
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Öszintén szólva szerintem a szójakocka semmilyen formában nem élvezetes étel, legfeljebb vészmegoldás hús helyettesítésére, akármilyen indokkal is.

Ha valakineknek lényeges a finom, különleges fogásokból álló menü, akkor ne ezzel próbálkozz, mert csak csalódás lesz belöle.

2019. dec. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
"ami persze nem "élelmiszeripari laborokban előállított műanyag" - pedig a szójakocka meg társai éppen azok!
2019. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Én rengeteg próbát tettem, a lehető legkülbözőbb formában, de eddig oylat nem sikerült összehozni, a túlmegy a "meg lehet enni" kategórián, jó ízű, élvezetes fogást nem lehet belőle készíteni, mindig megmarad a "műanyag-szerű" jellege.
2019. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Tartsd egy pár napig (akár egy hétig) számodra kedvelt ízű pácban, utána talán nem lesz olyan íze, mintha egy parafadugót kockáztál volna fel. Aztán kedved szerint készíts vele valamilyen ételt!
2019. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


Igen, tudom hogy a szójakocka kb. olyan, mintha szivacsot enne az ember és azt próbálná ízesíteni, hogy ehető legyen.


De engem valamiért gyerekkorom óta érdekel a szójakocka. Sajnos már gyerekkorom óta nagy "zacskós leves fan" vagyok (egészséges életmód rulz) és kb. ugyanennyi idő óta érdekel a szójakocka is.


Ugyanis az általam kedvelt porlevesek "hústartalma" is kb. ebből készült, ráadásul még ott volt az a fasírtpor, amit gyerekként annyira imádtam: [link]

2019. dec. 21. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Jó a szojakocka, főleg ha szereted, de kicsit sem ínyenc étel. A nattoval már lehetne villantani, nehezen beszerezhető, drága, egészséges étel. Esetleg a tempeh-et érdemes kipróbálnod, azt lehet kapni itthon.
2019. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sunshinedoll ***** válasza:
20%
Bármivel, amivel a húst fel lehet dobni. A hús is önmagában ehetetlen, meg kell főzni és be kell fűszerezni :D
2019. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

"A hús is önmagában ehetetlen, meg kell főzni és be kell fűszerezni :D"


EZ NEM IGAZ! A hús nyersen, önmagában is ehetö, fözés nélkül - nézz utána az eszkimók táplálkozásának -, a füszerezés sem szükséges, csak úgy jobban ízlik általában.

2019. dec. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

# 10


"A hús nyersen, önmagában is ehetö, fözés nélkül - nézz utána az eszkimók táplálkozásának -, a füszerezés sem szükséges, csak úgy jobban ízlik általában."


Igazad van, tisztelt 10-es válaszoló. A helyes nyomra az eszkimó név vezet, ez ugyanis „nyershúszabálót” jelent. Ez a gúnynév az inuitok szomszédságában élő Algonquin indiánoktól ered, és később ezt vették át az európai felfedezők is.


A nyers húsban elég sok C-vitamin található, amely a melegítés - főzés, sütés - hatására elbomlik. Miután az eszkimók egy része a húst még ma is főként nyersen fogyasztja, így megspórolhatják a zöldségeket.


Ennek az elméletnek az igazát kísérleti úton is bizonyították.


Vilhjalmur Stefansson antropológus, és egy kollégája orvosi felügyelet mellett különleges diétába kezdtek, melyben szinte kizárólag csak hús szerepelt.


A diétát egy éven keresztül folytatták, és valóban nem mutatkoztak rajtuk a skorbut jelei.


Az inuitok egészségét egy másik tápanyag, - a zsír, például a bálna - vagy fókazsír - túlzott élvezete fenyegeti. Amikor még buzgón vadásztak, ésszerű volt a zsírdús táplálkozás. Manapság azonban elsősorban időtöltésből vadásznak, így a zsír és a mozgáshiány túlsúlyhoz és szívpanaszokhoz vezet.


Ahogy az előttem levő válaszolók is írták: manapság már ingen kevés eszkimó (azaz inuit - ugyanis mi, fehéremberek ezt a népcsoportot ismerjük "eszkimókként") él olyan körülmények között, mint annó száz éve.


Sajnos őket is megfertőzte a "civilizáció", így elszoktak a régi életmódjuktól, a szervezetük pedig nem tudott teljes mértékben alkalmazkodni a "modern" emberi életmódhoz.

2019. dec. 22. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!