Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok tartanak házi...

A vegánok tartanak házi kedvenceket?

Figyelt kérdés

Ugye a kutyának, macskának fontos a hús (ahogy a kisgyermekeket is veszélyes vegán étrend szerint táplálni).

Ebből kifolyólag:

A) Amennyiben vegán étrend szerint tartod a macskádat az állatkínzás.

B) Amennyiben a macskádnak adsz húst, már eleve szembe köpted magad, hiszen az is állatból készül.


[link]


[link]



2020. márc. 3. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

A) Ne akarj provokálni a kérdéseddel.

B) Szemmel láthatóan fogalmad sincs, mi a vegánság lényege

2020. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Miért köpné szembe magát? A legtöbben a SZÜKSÉGTELEN állatkínzást ítélik el, aminek része az ember hús- tej- és tojásfogyasztása.

Az, hogy egy ragadozó állat szükségleteit kielégíted, nem szükségtelen, innentől nem látok hibát benne, hogy vegánként a macskámnak húst adjak. (Nem vagyok vegán, csak szóhasználat, mégmielőtt...)

Egyébként meg vannak idióták, akik a kisállatukat is vegán kajával tömik, meg vannak olyan vegánok is, akik már eleve az állattartást ellenzik, így nem tartanak kutyát/macskát.

2020. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"aminek része az ember hús- tej- és tojásfogyasztása."


Az ember mindenevő, nem növényevő. Ergo, ahogy a macskának vagy a kutyának szükséges az a kaja, úgy az embernek is. Másrészt a kutyának sem lenne kajája anélkül, hogy az embernek gyártanának, ugyanis abból készítik, ami lemarad belőle.


Másrészt nem vágom, hogy miért lenne állatkínzás az, ha az ember tejet iszik, tojást eszik.

2020. márc. 3. 16:19
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

a kutya mindenevő mint mi (mindenevő nem egyenlő a ragadozóval), magyarul el lenne hús nélkül is csak növényekkel. Ezzel szemben a macska ragadozó, neki szüksége van húsra.(nekünk még mindig nincs)


Az hogy "nem vágod" mitől állatkínzás, ha tojást vagy tejet eszel, az csak a te tájékozatatlanságodat mutatja.

2020. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

#3

Álomvilágban élsz... Szerintem mindenkinek joga van azt enni, amit akar, de:

1. Légy tisztában azzal, hogy mit eszel. De komolyan, egyél húst, tejet, tojást, de akkor vedd a fáradságot és nézz utána, hogyan készül. Megérted, mi a baj a tejjel és tojással.

2. Az emberi szervezetet marhára nem érdekli, hogy te disznóhúst eszel, vagy csicsókát. A szervezetednek bizonyos tápanyagok kellenek, amik több élelmiszerben is megvannak, választhatsz hogy miből viszed be. Onnantól kezdve, hogy mindent be lehet vinni állati eredetű ételek fogyasztása nélkül, és az emberi emésztőrendszer képes elbírni a növényi táplálékkal, szükségtelen állatokat enni. Lehetséges, szerintem szabad és megérthető is, de nem értem miért kell azt kamuzni, hogy sZüKsÉgEs.

2020. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem kamu, nézz utána hány gyerek lett alultáplált, vagy hunyt el sajnos a felelőtlen táplálkozás miatt.


Hogy "hogyan készül" a tej és a tojás, nem kell utánanéznem, édesapámnak egy elég nagy bio farmja van, kéthetente látom. Sokkal, de sokkal jobb dolguk van a teheneknek, kecskéknek, meg a tojó tyúkoknak is, mint, ha vadon élnének (elárulom nem húznák sokáig). Gyakorlatilag ugyanúgy élnek, mint másnak a kutyája, attól hogy meg vannak fejve, az égvilágon semmi bajuk sincs, ahogy abból se, hogy a munkások összeszedik a tojásokat a birtokon.

2020. márc. 4. 12:33
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

#6

Igen, erre írtam, hogy álomvilágban élsz. Nagyim is tart tyúkokat, jól élnek, de nem értem ennek mi köze ahhoz, hogy a bolti tejtermék és tojás kvázi gyárakban készül, minősíthetetlen körülmények között.

Az, hogy valaki hülye a tápanyagokhoz, nem vegánság kérdése, rengeteg alultáplált ember él a nyugati világban is, még a húsevők között is.

Ha nem figyelsz oda a tápanyagbevitelre, akkor tápanyaghiányod lesz.

Ha odafigyelsz a tápanyagbevitelre, akkor nem lesz tápanyaghiányod.

Ilyen egyszerű. Lehet húsevőként is hiánybetegséggel élni, és annak vegán profi sportolók is - tápláltság terén nem a húsevés a különbség köztük, hanem az odafigyelés.

2020. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az a köze, hogy nem veszek bolti tejet meg tojást (ami köszönő viszonyban sincs a rendes terményen tartott állatok tojásával vagy tejével, pláne húsával), mégis azt írtátok állatkínzó vagyok.


Szóval szerintem nem én vagyok, aki álomvilágban él, mert nem csak Youtubeon láttam videókat, hogyan tartják az állatokat.

2020. márc. 4. 16:02
 9/17 A kérdező kommentje:

Szóval nem kéne általánosítani, meg mindenkit egy kalap alá venni. Egyeseknél meg azis kettős mérce, hogy a gyerekének nem veszi meg a joghurtot meg a rudit, mert "milyen körülmények közül jött", de a macskájának megveszi a tápot - ott nem számít a körülmény. Tápláléklánc van, meg kéne érteni. Kutyából sem létezik vegán, számtalanszor be lett bizonyítva.


Azonkívül az ipari húst, félre értés ne essék én sem díjazom. Én tudom, hogy mit eszek. Tudom, hogy az a tojás 5x sárgább színű, mint az ipari, mert a tyúk 2 naponta egyet tojt, kukoricán és búzán él, meg a füvön amit lelegel, nem pedig tojótápon egy 50 centis ketrecbe.

Ugyanígy a disznó sem fél év alatt lett felnyomva táppal 120 kilóra villanyoltással stb stb.


Említhetném még a házi sajtot, túrót, vajat...


Egyébként sajnos a zöldségeket is brutális módon permetezik, meg génmódosítás, s egyéb nyalánkságok.


Persze szíve joga mindenkinek azt enni, amit akar, csak amikor jön az általánosítás, hogy "szörnyeteg aki tojást eszik, tejet iszik" az brutálisan kiborít. Először még nevetséges volt, de már inkább siralmas. Mintha csak az ipari létezne...

2020. márc. 4. 16:12
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, te írtad általánosítva: "miért lenne állatkínzás az, ha az ember tejet iszik, tojást eszik".

Azt pedig ahogy látom, senki nem írta, hogy te állatkínzó vagy. Lazíts. :)

2020. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!