Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok, vegánok...

A vegetáriánusok, vegánok milyen sorsot szánnak a különböző haszonállatoknak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nem eszünk húst. Mi lesz a csirkékkel, disznókkal, tehenekkel stb? A jelenlegi állománnyal mi legyen? Hol éljenek a most ketrecben tartott egyedek? Hogyan szerezzenek élelmet? Hol szaporodjanak? Milyen jövőt képzelnek el a különböző fajoknak?
2020. jún. 24. 10:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
78%

Persze hogy az az egyetlen céljuk, hiszen emiatt tenyésztette őket életképtelenre az ember hosszú-hosszú évek alatt.

Nem értem, miért lenne jó a bolygónak, vagy maguknak ezeknek az állatoknak ha tovább léteznének.

Remélem nem hiszed, hogy az ipari farmokon is ugyanazok a cuki kendermagos tyúkocskák vannak, mint dédszüleink portáján voltak... :DDD

2020. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy eléggé el van tájolva egy-két ember...


Egyik napról a másikra nem tudna vegánná változni a világ, mindenképpen kéne egy lefutási idő, hogy a már megszületett haszonállatokat tartsák levágásig, kerüljenek eladásra, eflogyasztásra, és így szépen lassan leállna minden üzem, és nem maradna a nyakán százezer állat.

Gazdaságilag ez hogy nézne ki, és milyen hatásai lennének, fogalmam sincs, de rövidtávon biztosan nem lenne pozitív.


Aztán a vegánná vált bolygó szembesülne az új problémákkal, hogy nincs többé szervestrágya, a műtrágyak felhasználása lesz az egyetlen tápanyagforrás a talaj feljavítására, ami már ma is egy komolyan vitatott, és jogosan támadott téma környezetvédelmi szempontból.


Ez az egyik.


A másik, hogy oké, hogy kutya macskát lehet ivartalanítani, de baromfira szerintem nem is létezik ilyen eljárás, más állatokra meg utánagondolt hogy egyetlen marha mennyibe kerülne? És akkor szorozza meg azt az összeget milliókkal. De egyáltalán nem lenne rá se pénz, se kapacitás, meg borzasztóan nagy hülyeség lenne.


Ezek az állatok nem házikedvencek, rengeteg fogyasztanak, egyszerűen beteges gondolat lenne őket továbbtartani. (Tudom, hogy vannak házikedvencként tartott haszonállatok, nekem is vannak, de megint millió állatról van szó, nem 20 aranyos bociról, amiket a panellakó állatvédők között szét lehet osztani. No offense, de még a falun lakó emberekből is csak 100-bók egy ha tudna vállalni 1 max 2 marha tartását.)


A kihalásuk meg szerintem érdekes etikai kérdés, de valóban, végső soron az lenne a logikus egy vegán világban.

2020. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak a vegetáriánusok szemszögét nézzük, a haszonállatok jelentős része adna tojást vagy tejet.
2020. jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

8-9: Persze, én ismerem az ivartalanítást :D

De arra próbáltam rávilágítani, hogy még a kis kedvencüket sem ivartalanítják sokan. Nem vigyáznak rá, elszökik, kiengedik, stb. Pedig állítólag szeretik, féltik. Akkor majd pont egy disznóra vagy marhára fognak nagy figyelmet fordítani??

2020. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

#14

Ja, én az egész kérdéshez úgy álltam hozzá, hogy elméleti dolog.

A gyakorlatban nem hinném, hogy valaha kivitelezhető lenne hogy az egész világ, minden egyes ember vegán legyen.

Az elméleti problémára pedig tökéletes elméleti megoldás az ivartalanítás.

(De én továbbra is tartom, hogy eleve nem szaporodnának olyan könnyen azok az állatok...)

2020. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%

Most eltekintve minden egyébtöl, ha holnaptól senki nem fogyasztana állatot, az állattartók nem szaporítanák öket többé, mert nekik úgy kevesebb a költségük, ha kevesebb az állatok létszáma.

És sokkal jobban odafigyelnének, mint a magán-állattartók a kutya-macskára, mert ök nem tudják a szaporulatot beadni a menhelyekre.

2020. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

De ha azt mondjuk, hogy kihalhat a birka, csirke, tehén, házisertés, akkor miért nem halhat ki az elefánt, a tigris vagy bármi más állat.

Ha azért mert önállóan életképtelenek szabadon, akkor mi szól a házi kedvencek mellett?

2020. jún. 24. 14:12
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

Azért halhatnak ki, mert a természetben életképtelenek.

Ugyanezek érvényesek a "házi kedvencekre" is.

De természetesen tarthatna bárki hobbiállatként haszonálatokat is.


Mellesleg már most is sok (föleg régi) háziálltokat tartanak állatkertek a faj/fajta megörzése miatt, ez már megoldott probléma.

2020. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
88%

Házikedvenc alatt mit értesz? Kutyát, macskát, papagájt, ékszerteknőst? Ezek életképes fajok, sőt, épp az szokott a gond lenni velük hogy túl életképesek és ha a szabadba kerülnek akkor túlszaporodnak.

A haszonállatok nagy része képtelen lenne túlélni a vadonban.


Másrészt sok vegán a házikedvencek tartását se támogatja.


Harmadrészt... tulajdonképpen mire gondolsz ott, hogy "miért nem halhat ki"? Mármint milyen szempontból?

Az emberiség szemszögéből nézve: a haszonállatot mi teremtettük, ha nincs rájuk szükségünk (mert nem esszük meg, nem hordjuk a részeit), akkor minek tartsuk tovább?

A Föld szemszögéből nézve: a haszonállatot az ember teremtette, a bolygónak semmi szüksége rájuk.

A haszonállatok szemszögéből nézve: nem hiszem, hogy ez a jelenlegi élet nekik annyira jó.

A vadvilág szemszögéből nézve pedig sokszor egyszerűen veszélyes, káros az hogy az ember állatot tart.

2020. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
76%
Amugy az emberek a haszonállatok. A növények oxigénnel etetnek nevelnek minket és aztán közösen elfogyasztják a tetemünket...
2020. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!